DVI

Субота, 20.07.2019, 13.20.37
Головна » 2013 » Квітень » 25 » Новини науки: друкуємо хребет на 3D принтері
10.20.10
Новини науки: друкуємо хребет на 3D принтері
Новини науки: друкуємо хребет на 3D принтері
У цьому випуску наукових новин читайте: 
 • Нова розробка дозволяє відновлювати хребетні диски на 3D принтері;
 • Ще одна багаторазова ракета - перевізник;
 •  Спіймані позагалактичні нейтрино?
 • Друкуємо нові міжхребетні диски 

  Вчені навчилися відновлювати міжхребетні диски, і навіть створювати нові диски. Для цього потрібна особлива маса, з додаванням великої кількості стовбурових клітин, і потрібен теж особливий 3d принтер. Власне, 3D принтерів вже багато, але от для роботи з біотехнологіями потрібні принтери особливі. 

   Так от, вчені навчилися наносити таку масу на відновлювані міжпідзоночні диски, після чого стовбурові клітини перетворюються на сполучну і хрящову тканину, основні тканини, з яких складається диск. В особливо важких випадках можливе і створення повністю нового диска, який може замінити собою пошкоджений /відсутній. 

   Поки що випробування проводять на щурах, і випробування проходять цілком успішно.

  Багаторазова ракета-перевізник 

  Днями провели успішні випробування ракети-перевізника SpaceX. Як вже говорилося, це багаторазова ракета, якій на зараз раз вдалося піднятися на висоту 250 метрів, і спуститися непошкодженою. Ракету називають "ракета-коник" через подібні стрибків. Надалі саме таку ракету збираються використовувати для доставки вантажів на орбіту.

  Спіймані позагалактичні нейтрино

  Схоже на те, що вченим вдалося здійснити ще одне відкриття. Це - піймання нейтрино високої енергії, які можуть вважатися позагалактичними. Справа в тому, що енергія спійманих частинок в 100 мільйонів разів вище, ніж енергія звичайних нейтрино, утворених при вибуху наднових. До теперішнього моменту утворення таких нейтрино було дуже гострим моментом, і вчені часто дискутували, чи можливо взагалі поява нейтрино високих енергій. 

  Найдорожча сумка для ноутбука

  Думаю, ціни ноутбуків, смартфонів і планшетів, нехай вже навіть дуже виского, нікого зараз не дивують. Ювеліри та дизайнери всіх мастей прикрашають такі пристрої золотом і дорогоцінними каменями, підвищуючи, таким чином, ціну девайсів до небес. Але ось сумка для ноутбука за 11 мільйонів доларів США? Це щось новеньке.

  Переглядів: 213 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім'я *:
  Email:
  WWW:
  Код *: