DVI

Середовище, 21.08.2019, 19.48.11
Головна » 2013 » Квітень » 18 » Новини науки: читаємо геном мумій Стародавнього Єгипту
09.36.04
Новини науки: читаємо геном мумій Стародавнього Єгипту
Новини науки: читаємо геном мумій Стародавнього Єгипту

У цьому випуску читайте:

  • ДНК мумій Стародавнього Єгипту збираються розшифрувати;
  • Харчові продукти з деревини;
  •  Штучно вирощену нирку пересадили щурові. 

Розшифровка ДНК мумій Стародавнього Єгипту

 Вчені з Німеччини навчилися виділяти ДНК з останків людей, що жили багато тисяч років тому. Як наочний приклад німецькі фахівці збираються виділити і розшифрувати ДНК мумій Стародавнього Єгипту, щоб потім порівняти дані з розшифровкою ДНК людей. У єдине ціле ДНК зібрати поки не вдається, але окремі ділянки ДНК виявилися вельми цікавими для вивчення. 

Їжа з деревини - це реально

Американські вчені запропонували новий метод отримання харчових продуктів з деревини. Цей метод вже опублікований у відповідній статті в науковому збірнику. При цьому немає необхідності використовувати якісну деревину, годяться і відходи деревообробних підприємств. Так, з 200 кілограмів целюлози можна отримати приблизно 20 кілограмів крохмалю.

 Правда, для отримання такої кількості крохмалю доведеться затратити близько 1 мільйона доларів, що, звичайно ж, економічно недоцільно. Тим не менш, розробники методу вважають, що все це можна значно здешевити, знизивши собівартість крохмалю приблизно до 50 центів на день, з розрахунку на одну людини. 

 Як інструмент для перетворення деревини в крохмаль приміняються ферменти особливого виду бактерій, отриманих генним модифікований. 

Штучно вирощені нирки пересадили щура

 Так, вчені, нарешті, навчилися вирощувати деякі органи. Наприклад, нирку. Метод, який використовується при цьому, одержав назву "метод безклітинного матриксу". Сама нирки не вирощена з нуля, а утворена на каркасі ще одного органу, причому мертвого. На цей каркас "надягали" живі клітини, які починали працювати і ділитися. 

Вчені стверджують, що така нирка працювала, хоча і дещо гірше, ніж "Рідна". Тим не менш, це реальне досягнення біотехнологій, яке цілком може знайти продовження у майбутньому.

Переглядів: 276 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: