17.04.51
Нові ідеї вчених для освоєння космосу

      Відбулася прем'єра нової частини саги «Зоряні війни», яка знову наштовхує нас на думку про освоєння космосу і розселення по всьому Всесвіту.

Не секрет, що на Землі вже не вистачає всім ресурсів і місця, а якщо народжуваність так і буде продовжувати рости ударними темпами, то зовсім скоро проблема колонізації інших планет перейде з розряду фантастичних домислів вчених, під цілком нагальну і обговорювану вже всіма людьми на планеті, а не тільки науковою меншістю.  

Космічні програми по освоєнню Марса не припиняються, Кеплер знайшов планети схожі за структурою на Землю, і людство знову дивиться в космос з надією. Вчені Землі прямо зараз пропонують кілька ідей, наукових і не дуже, з освоєння окремо взятих небесних тіл.  

1. Освоєння Венери

Хто ще є нашим сусідом крім Марса? Правильно, Венера. Однак на планеті богині любові температура 500 градусів за Цельсієм, а дихати доведеться випарами сірчаної кислоти, дощики з якої там йдуть регулярно. Можна буде поставити купола, проте їх розчавить атмосферним тиском – він в 90 разів вище, ніж на Землі.

Саме тому вчені пропонують піднятися вище на 50 км, де атмосфера рідшає, тиск вирівнюється і можна жити в хмарах Венери на гігантських дирижаблях. За бортом буде приблизно 75 градусів, але на дирижаблях будуть сонячні батареї, енергія буде надходити в кондиціонери, і таким чином можна буде існувати, переміщаючись з однієї гігантської гондоли в іншу.

 

2. Нова Аргентина

Погодьтеся, осягнути скляним куполом планету начебто Марс або Земля непросто – у землян може банально не вистачити ресурсів на такий мегапроект, куди простіше знайти планету поменше. Така була знайдена – вона розміром з Аргентину, покрита кіркою льоду і знаходиться між Марсом і Юпітером – Церера.  

За розрахунками вчених там великі запаси мінералів і металів, але найголовніше, там у надлишку вода, значить можна витягати кисень для дихання і водень для палива. Звичайно, будувати величезний купол на Землі проблематично, і потім же ще його треба якось везти до Церере, тому пропонують побудувати там спочатку маленький купол, потім поруч ще один, з'єднати, і так далі.

3. Панельні будинки на Місяці

Так, так не варто скептично посміхатися, доктор Тунг Джу Лін вивчив склад місячного грунту і виявив, що в ньому є удосталь ільменіт, який розпадається на оксид титану і заліза, і якщо звичайний місячний камінчик розтерти в пил і залити водичкою – вийде бетонна плита.  

Воду на Місяці можна видобувати на місячних полюсах, так що немає ніякого сенсу вести туди нано-житла, які будуть дорого коштувати і, таким чином, створення баз на холодному і млявому місяці буде влітати в копієчку. Досить буде всього лише пари баз, де заводик буде виробляти бетон, і знайомі, але вдосконалені герметичні п'ятиповерхівки зможуть заполонити місячну поверхню.  

4. Обертові житла

Є така зброя боло – це дві грубезних кульки, скріплених мотузкою або ланцюгом. Так от якщо така конструкція буде обертатися в космосі безперестанку, то всередині кульок буде створюватися аналог земної гравітації. Всю цю конструкцію навіть не потрібно поміщати на якусь планету, достатньо лише, щоб ця конструкція була довгою 2 кілометри буде просто бовтатися в космосі.  

Кулі-житла, за розрахунками вчених, будуть близько 22 метрів у діаметрі і зможуть вмістити в себе 10 осіб або пару-трійку земних сімей. Таким чином, ви отримуєте міні-колонію з 20 людей в космосі, причому сам трос буде порожнистим, там можна буде зробити майстерню, парники або госпіталь.

5. Персональна станція

Один божевільний багач із США, Роберт Бігелоу, задумав створити свою МКС і навіть не пошкодував 500 мільйонів доларів на проект. Замість того, щоб морочитися зі стикувальними модулями, він планує запустити в космос гігантську повітряну кулю, яка буде достатньо жорсткою, щоб утримувати в собі міні-космічну станцію, приблизно на шістьох чоловік.

Проект отримав назву Bigelow Aerospace, і на сьогоднішній день є вже два надувних модуля Genesis I і Genesis II, які вже виведені на орбіту. Поки, правда, це тільки порожнисті повітряні кулі, але мільйонера радує сам факт, що за допомогою ракети він зумів доставити в космос два таких немаленьких об'єкта. Залишилося освоїти будівництво всередині них станції в умовах невагомості, і справу буде зроблено.  

6. Освоєння астероїдів

Вчений NASA Дендрдж Коул пропонує почати освоювати металеві астероїди – їх дуже багато в сонячній системі.   Його проект поки досить складний технічно, але якщо людство ще трохи просунеться в технологіях, то він стане цілком здійсненним. У вибраному металевому астероїді вчений пропонує просвердлити наскрізь діру-тунель, заповнити її водою, потім направити гігантську лінзу на супутнику, яка сфокусує сонячне світло на кінцях тунелю і,   розплавивши метал,   запаяних його.

Потім ми направляємо ще кілька дзеркал потужніший, нагріваємо металеву «кульку» з водою, до кипіння яка розплавляє залізо всередині, і ми отримуємо готове порожнисте житло з металевим каркасом. Всередину можна буде заселяти людей, ну і ще якось змусити «кульку» обертатися, запустивши його по орбіті, щоб створити в ньому гравітацію.

Переглядів: 515 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close