13.00.43
Нова технологія виготовлення твердооксидних паливних елементів дозволить смартфонам працювати тиждень на одному заряді

      Зараз єдине, що залишається виробникам мобільних пристроїв, з огляду на обмежену ємністю сучасних літій-іонний акумуляторних батарей, - це розробка технологій, що дозволяють знизити витрату енергії і максимально скоротити час зарядки. Змінити ситуацію може розробка вчених Пхоханского університету науки і технології.

Корейським вченим вдалося розробити крихітний твердооксидних паливний елемент (SOFC), який може замінити сучасну технологію виготовлення Li-ion акумуляторів, що застосовуються в широкому спектрі пристроїв, включаючи мобільні апарати і дрони. Більш того, в майбутньому область застосування технології може розширитися електричними транспортними засобами.

На офіційному сайті університету сказано, що ці нові паливні елементи є першими у своєму роді пристроями, що поєднують в собі пористу нержавіючу сталь, тонкоплівковий електроліт і електроди з «низькою теплоємністю». Все це, якщо вірити дослідникам, забезпечує величезний стрибок в ємності і довговічності (одна з найслабших слабких місць Li-ion акумуляторів). Що стосується реальних переваг, за словами дослідників, їх розробка здатна забезпечити дронам можливість знаходиться в повітрі близько однієї години (зараз в середньому 15-20 хв), а смартфонам - працювати тиждень на одному заряді.

Наостанок зазначимо, що розроблені дослідниками паливні елементи характеризуються енергетичною щільністю ~ 560 мВт/см2 при температурі 550 ° C.

Більш детальні результати дослідження опубліковані в березневому номері журналу Nature.

На жаль, ніякої інформації про плани по комерціалізації даної технології поки немає.

Джерело: engadget, Nature і Pohang University of Science and Technology
Переглядів: 374 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close