08.00.59
Нова прошивка дозволила розігнати процесор Raspberry Pi 4 до 2147 МГц, забезпечивши приріст продуктивності до 50% в порівнянні з номіналом
      Мікрокомп'ютер Raspberry Pi 4 є найбільш продуктивним рішенням, ніж всі попередні моделі Raspberry Pi. Але журналістам ресурсу Tom's Hardware стало цікаво, наскільки ще можна підвищити продуктивність процесора Broadcom BCM2711B0 і до якого рівня можна підняти його частоту (при базовому значенні 1,5 ГГц)?

На щастя для експериментаторів мікрокомп'ютер Raspberry Pi досить легко розігнати. Це можна зробити, просто змінивши кілька рядків тексту в файлі /boot/config.txt. За допомогою останньої прошивки журналісти Tom's Hardware змогли досягти частоти 2147 МГц, що, на їхню думку, є новим максимумом. Попередня версія прошивки обмежувала максимальну частоту процесора Raspberry Pi 4 на значенні 2 ГГц. Крім того, в процесі експерименту також вдалося підвищити і частоту GPU - до 750 МГц. Базова частота становить 500 МГц, а попередній результат розгону становив 600 МГц.

У процесі тестування було підвищено напругу живлення, а для відводу тепла від чіпа використовувалася активна система охолодження Pimoroni Fan Shim. Температура процесора перебувала на комфортному рівні 43 градуси Цельсія, а при максимальному навантаженні вона залишалася нижче порогового значення в 80 градусів, коли активується тротлінг.

В процесі тестування система залишалася стабільною в більшості випадків використання. Виняток склав лише тест Phoronix 7zip. При його запуску система кожен раз перезавантажувалася, не даючи завершитися тесту. Разом з тим, спостерігалися помітно кращі результати для кожного використовуваного тестового додатка.

Опустимо інструкцію по розгону і підвищення частоти процесора Raspberry Pi 4. Тим, кому потрібно повторити процедуру, можуть вивчити рекомендації з першоджерела. Відзначимо лише, що система дозволяє підвищувати напругу живлення на 16 рівнів, кожен з яких відповідає приросту приблизно на 0,05 В. Але підвищення понад рівень 6 не приводить до подальшого збільшення частоти.

Журналісти порівняли продуктивність в трьох режимах роботи: штатному (1,5 ГГц), попередньому максимумі (2 ГГц) і новому рекордному значенні (2,147 ГГц). У тесті Linpack, який вимірює обчислювальні здатності за допомогою вирішення складних рівнянь, на новій рекордній частоті був досягнутий результат 1280 мегафлопс. Приріст склав 7,3% в порівнянні з попереднім максимумом (2 ГГц) і 46,6% в порівнянні з базовою частотою (1,5 ГГц). Також вдалося виявити помітний приріст продуктивності при підвищенні частоти з 2 ГГц до 2,147 ГГц в тестах PyBench (вимірює продуктивність для Python), FFmpeg (компресія відео) і Sci-kit Learn (завдання машинного навчання).

Як повідомлялося вище, підвищення частоти до 2,147 ГГц негативно позначилося на працездатності тесту Phoronix 7zip. Ймовірно, що деякі інші програми теж можуть погано працювати при такому режимі експлуатації, але журналісти Tom's Hardware поки їх не виявили.

Джерело: Tom's Hardware
Переглядів: 553 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close