DVI

Понеділок, 19.03.2018, 08.53.19
Головна » 2016 » Вересень » 8 » Нова порція документів від Сноудена розповідає, як АНБ шпигувало за людьми за допомогою супутників
07.00.50
Нова порція документів від Сноудена розповідає, як АНБ шпигувало за людьми за допомогою супутників

      Нова порція документів від Едварда Сноудена (Edward Snowden) проливає світло на американські розвідувальні операції на території Великобританії.

Як повідомляє The Intercept, агентства NSA (Агентство національної безпеки США) і GCHQ (Центр урядового зв'язку Великобританії) використовували інформацію, зібрану за допомогою станції Menwith Hill. Вона розташована в Північному Йоркширі і займається перехопленням супутникових передач даних по всьому світу. У файлах також містяться докази, які об'єднують розташовану в Великобританії систему спостереження з американськими антитерористичними кампаніями за межами офіційних зон бойових дій.

Menwith Hill займається перехопленням бездротових сигналів, використовуючи масив антен і урядові супутники США. Станція здатна обробляти 335 млн фрагментів метаданих протягом 12 годин. Попередні витоки, в тому числі від імені Сноудена, вже розповідали про деякі з цих випадків. Але нова порція інформації містить більш детальні відомості. Зокрема, згадується участь Великобританії в операціях типу «захопити-знищити» проти осіб, підозрюваних у терористичній діяльності. Файли описують роботу програми GHOSTHUNTER, яка відстежує розташування мішеней, «коли вони входять в інтернет», часто використовуючи для цього інтрнет-кафе. Інша програма під назвою GHOSTWOLF дозволяє NSA і GCHQ контролювати трафік з єменських інтернет-кафе. Вона є частиною плану з «захоплення або усунення ключових вузлів в терористичних мережах», відстежуючи їх розташування.

Цей витік підсилює підозри в тому, що Великобританія грає більш важливу роль в американських операціях, ніж це визнається на офіційному рівні. Потенційно, вона може бути причетна до загибелі цивільних осіб, які стали наслідком таких операцій. У 2012 році житель Пакистану звинуватив GCHQ в судовому порядку в причетності до неправомірної смерті свого батька під час проведення однієї з таких операцій. Британське агентство звинувачувався в передачі «розвідувальних даних про місце знаходження» ЦРУ. Справа була закрита в 2014 році, коли суд вирішив, що його розгляд буде включати звинувачення США в скоєнні військових злочинів.

У відповідь на останню витік агентство GCHQ заявило, що його діяльність «здійснюється строго у відповідності з правовим і політичним полем» і «повністю відповідає Європейській конвенції про захист прав людини».

Джерело: The Verge
Переглядів: 108 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: