11.47.04
Ноотропи. Плюси і мінуси
      «Таблетки для розуму», так називають ноотропи, найчастіше призначаються людям похилого віку, дітям,   відстаючим у розвитку, з розумовими відхиленнями, або пацієнтам після серйозних серцевих проблем.
Те, що їх можна приймати з метою «розгону мозка» і стати геніальним і працездатним за годину - таке раніше не культивувалося в маси, але з падінням залізної завіси, з приходом загальної популярності про «чарівні пігулки»,   і хвилею «ріталінового успіху» із США, ситуація змінилася.

З початку 90-х поступово і наші покоління студентів і завантажених офісних працівників стало все більше і більше заходити в аптеки за допінгом для сірих клітин. Спробуємо розглянути найбільш доступні і відомі препарати, описати їх плюси і мінуси, і з'ясувати, чи варто їх приймати або краще покладатися на каву і здоровий тривалий сон.

1. Фенотропіл

Номер один у нашому своєрідному хіт-параді. Зараз він є найпопулярнішим Ноотропілом і паличкою-виручалочкою для студентів в сесію. Позиціонується і як антидепресант і як психоенергетик, який підвищує розумову активність і продовжує терміни працездатності.

Зрозуміло,   Енштейном ви не станете, але свою лінь вкладете на лопатки бо бажання працювати, працювати і ще раз працювати буде просто перти зсередини. В мінусах досить дорога ціна і тривалий курс прийому - в описі до препарату написано, що ефект може наступити тільки через 3-4 тижні прийому і шкоди ниркам від цього може бути нанесений досить значний.

Також дані таблетки відомі ще одним побочним ефектом - різкої дратівливістю, так що за своїми словами і вчинками доведеться стежити з подвоєною обережністю.

2. Фенибут

Покращений фенотропіл, по завіреннях фармакологів виключає той самий тривалий курс прийому 3-4 тижні. Ефекти по розгону розумових здібностей ті ж, а до того ж, заявлено, що дратівливості не буде - препарат навіть заспокоює і допомагає зосереджуватися.

Мінус - шкода шлунку, який чіпляється за другий мінус - швидке звикання, і як наслідок збільшення дозування. Як це часто буває, з такими серйозними ліками, та особливо в гонитві за результатом цілком легко переборщити - так що тремор і прискорене серцебиття.

3. Пірацетам

Ціна дешевше всіх і досить сильно поширений в аптечній мережі. Через дешивизну володіє і відповідним ефектом, тобто буде не сильно краще звичайної чашки кави.

А ось мінуси у нього досить сильні - поганий апетит і сон можуть викликати велике виснаження, і так само сильно б'є по нирках. Бідні студенти однак, все ж частіше приймають саме його, проте разом з такими ж дешевими ліками стимулюючими травлення і сон.

4. Циннаризин

Саме цей препарат - рекордсмен з лікування старечого недоумства і забудькуватості в призначеннях лікарів. У порівнянні з пірацетамом у нього прибрана шкода для травної системи, однак замість цього додана задишка, тремор кінцівок і залишається поганий сон. Запам'ятовувати довгі лекції та вивчати весь курс за одну ніч ви будете набагато легше, однак погодитеся ви заплатити вищу ціну - вирішувати вам.

5. Пікамілон

Таблеточки для розсмоктування під язиком є, по суті,   поліпшеним аналогом гліцину, який дешево коштує і не приносить практично ніякого ефекту. В основному використовується для припливу крові до мозку і призначається хворим з струсами і проти звуження судин.

Дуже популярний після бурхливих студентських пиятик і корпоративів, щоб не ходити цілий день як зомбі, а відразу з ранку прояснити голову і вражати безпохміллям колег вражаючою працездатністю.   В мінусах досить часте лущення шкіри, почуття тривоги і гіперзбудливість, так що знову ж слідкуйте за мовою і намагайтеся не наговорити зайвого.

Переглядів: 397 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close