DVI

Понеділок, 24.09.2018, 04.51.30
Головна » 2018 » Серпень » 27 » Nokia буде заробляти по € 3 на кожному проданому смартфоні з підтримкою 5G, а загальна сума відрахувань правовласникам перевищить $ 20
15.00.33
Nokia буде заробляти по € 3 на кожному проданому смартфоні з підтримкою 5G, а загальна сума відрахувань правовласникам перевищить $ 20
      Патентні війни нерідко трапляються між технологічними компаніями. Періодично одна компанія звинувачує іншу в незаконному використанні її патентів, за що вимагає компенсацію. Але в той же час друга компанія може звинуватити першу в аналогічному порушенні, але що стосується вже інших патентів. Такі війни можуть тягнутися довго, коштувати дорого, а їх результат не завжди передбачуваний. Тому багато компаній обирають інший шлях і публічно розкривають інформацію про ліцензійні збори, пов'язаних з технологією 5G.

У червні цього року був запущений стандарт 5G, який описує роботу мереж і обладнання. Він базується на дослідженнях ряду технологічних компаній, включаючи Qualcomm, Huawei, Ericsson, Samsung і Nokia. В обмін на їх участь в створенні стандарту кожна компанія має право ліцензувати свою частку розробок і отримувати внески від кінцевих виробників пристроїв. Таким чином, інші компанії, які не займалися розробками в сфері 5G, але будуть випускати мобільні пристрої на базі цього стандарту (такі як Apple і Google), виплачуватимуть невелику премію компаніям-розробникам за право використовувати їх патенти.

Nokia встановила фіксовану суму відрахувань для пристроїв з підтримкою 5G. За свій внесок в розробку стандарту вона буде отримувати € 3 (близько $ 3,5) з кожного проданого смартфона. У той же час Ericsson встановила плаваючу ставку відрахувань, і за свої патенти вона буде отримувати $ 2,50 з кожного доступного пристрою і $ 5 з дорогих флагманських продуктів. Qualcomm обрала інший підхід до визначення суми відрахувань. Вона встановила розмір ліцензійних відрахувань на рівні 2,275% за всі мобільні пристрої, якi підтримує тільки зв'язок 5G. Для пристроїв з підтримкою стандартів зв'язку 5G / 4G / 3G розмір відрахувань встановлений вже на рівні 3,25%. Це більше, ніж відрахування на користь інших компаній. При цьому компанія знизила максимальну вартість смартфона, з якої dsl,edf.nmcz відрахування, з $ 500 до $ 400. Тим самим були знижені і максимальні відрахування $ 16,25 до $ 13.

Таким чином, відрахування тільки на користь Nokia, Ericsson і Qualcomm складуть не менше $ 20 для кожного проданого смартфона. Але це ще не повна сума відрахувань. Наприклад, Huawei ще не визначилася зі своїми відрахуваннями, хоча і обіцяє, що вони будуть чесними і справедливими. Компанія навіть закликає інших власників патентів в сфері 5G забезпечити більш низькі сукупні ставки відрахувань у порівнянні з 4G.

Джерело: Engadget
Переглядів: 11 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: