DVI

Неділя, 22.04.2018, 17.23.33
Головна » 2016 » Серпень » 7 » Nissan представила трикутний електроболід BladeGlider з дрифт-режимом і фургон e-NV200 на твердооксидних паливних елементах
09.03.57
Nissan представила трикутний електроболід BladeGlider з дрифт-режимом і фургон e-NV200 на твердооксидних паливних елементах

      На цьому тижні Nissan представила відразу два незвичайних прототипа екомобілів: трикутний спорткар BladeGlider з дрифт-режимом і фургон e-NV200 на твердооксидних паливних елементах.

Компанія Nissan представила нову версію концепт-кара BladeGlider.
Від першого варіанту, що з'явився в 2013 році на Токійському автосалоні, новинка відрізняється більш «спокійним» дизайном, технічною начинкою і наявністю спеціального дрифт-режиму. Її дебют відбувся в Ріо-де-Жанейро напередодні Олімпійських ігор.

Nissan BladeGlider (2)

Виробник назвав новинку повністю функціональним «просунутим прототипом». Він розроблявся «Ніссаном» у співпраці з підрозділом команди Формули-1 Williams - компанією Williams Advanced Engineering, яка надала силову установку.

Новинка оснащується двома електромоторами по 130 кіловат, які приводять в рух задні колеса. Живляться двигуни від комплекту 220-кіловатних літій-іонних батарей. Маса автомобіля не перевищує 1300 кілограмів. «Сотню» Nissan BladeGlider набере менш ніж за п'ять секунд. Максимальна швидкість - 190 кілометрів на годину.

Nissan BladeGlider (3)

Силова установка має декілька режимів роботи, включаючи спеціальну настройку для дрифту і варіант, в якому досягається найкраща керованість. У автомобіля відсутні традиційні дзеркала заднього виду. Замість них використовуються камери заднього виду, зображення з яких виводяться на монітори, розташовані зліва і праворуч від керма.

Перспективи серійного виробництво подібної машини поки не ясні. За словами керівника альянсу Renault-Nissan Карлоса Гона, BladeGlider - це «електрокар для тих, хто по-справжньому любить автомобілі». Він показує те, яким може бути електричний спорткар найближчого майбутнього. Спочатку Nissan планував запустити трикутний автомобіль в серію вже в 2016 році. Однак потім від цих планів компанія відмовилася.

Nissan e-NV200 (1)

Другою цікавою новинкою став прототип з силовою установкою на твердооксидних паливних елементах (Solid-oxide fuel cells, SOFC). Енергія для електромотора виробляється шляхом електрохімічної реакції між біоетанолом і повітрям. Японці стверджують, що вони розробляють перший в світі автомобіль, що працює за подібною схемою.

Прототип, побудований на базі електричного фургона e-NV200, зараз проходить випробування в Бразилії на дорогах загального користування. Силова установка експериментального автомобіля отримала назву e-Bio Fuel Cell. У ній використовується спеціальний перетворювач, який виділяє з біоетанолу водень, який, в свою чергу, використовується для вироблення електрики.

Nissan e-NV200 (2)

Енергія накопичується в блоці акумуляторів ємністю 24 кіловат-години. Японці заявили, що 30-літрового паливного бака, заправленого 100-відсотковим етанолом, вистачає більш ніж на 600 кілометрів шляху. Біоетанол отримують з цукрової тростини, сої або кукурудзи, які повсюдно культивуються в Південній Америці. У «Ніссані» відзначили, що невелика кількість діоксиду вуглецю (СО2), що виробляється при перетворенні водню з біоетанолу, буде поглинатися самими рослинами, які будуть використовуватись сировиною для палива.

Nissan продовжить розробку і вдосконалення силових установок на твердооксидних паливних елементах. Японці припускають, що технологія набула масового застосування в автомобільній індустрії до 2020 року.

Джерело: Motor ( 1, 2 )

Переглядів: 174 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: