17.30.44
Німецькі вчені розробили «невидимі» сонячні панелі для електрокарів
      Інтегрувати фотоелементи в корпус електромобілів - екобхідне рішення. Однак автовиробники неохоче встановлюють на даху машин сонячні панелі, оскільки вони в більшості випадків можуть зіпсувати зовнішній вигляд транспортного засобу.

Фахівці Інституту сонячної енергетики Фраунгофера винайшли новий метод виробництва сонячної даху для автомобілів - він може бути будь-якого відтінку, якого тільки забажає виробник. Процес фарбування за допомогою спеціального зовнішнього покриття, на створення якого вчених надихнули метелика Морфо (їх крила мають яскраве забарвлення і складаються з численних крихітних лусочок і гребенів), які знижують ККД панелей на 7%, але краса вимагає жертв, вважають німецькі вчені. На думку видання Clean Technica, можливість виробляти дахи з візуально не виділяючимися сонячними панелями значно підвищить привабливість фотоелементів в очах автовиробників.

Втім, на одній лише «невидимості» унікальність розробки німецьких дослідників не закінчується. Друга особливість представлених панелей полягає в тому, що інженери розташували фотоелементи внахлест, як черепицю на даху, а також з'єднали їх між собою за допомогою спеціального клею, який одночасно служить провідником електрики. Як наслідок, таким панелям не потрібні дроти, а їх компактна конфігурація не тільки забезпечує відсутність зазорів між фотоелементами, але і дозволяє їм виробляти на 2% більше електрики, ніж традиційні сонячні батареї (без урахування втрат через кольорове покриття).

Номінальна потужність нового продукту - близько 210 ват на кв. метр. Після випробувань системи в Північній Америці і Європі німецькі вчені підрахували, що такий дах буде забезпечувати для середньостатистичного легкового автомобіля додаткові 10 км пробігу в сонячний літній день. При цьому вчені Інституту пропонують оснащувати сонячними панелями не тільки легкові автомобілі, але і тягачі. Результати їх попередніх експериментів показали, що середньостатистична європейська вантажівка, дах якої викладений фотоелементами, може за рік виробити до 5000-7000 кВт*год електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити фуру енергією на додаткові 5000-7000 км.

Джерело: hightech.plus
Переглядів: 584 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close