16.41.35
Німецькі інженери запропонували вбудовувати в ремінці розумних годинників додаткові екрани
      Німецькі інженери запропонували вбудовувати в ремінці розумних годинників додаткові екрани, щоб збільшити простір для виведення візуальної інформації. В рамках свого дослідницького проекту розробники зібрали кілька робочих прототипів таких ремінців, а також описали різні варіанти використання додаткових екранів.

Відзначимо, що одна з ключових фундаментальних проблем розумних годинників полягає в тому, що їх єдиний екран зазвичай занадто малий, щоб вмістити всю необхідну інформацію. Крім того, якщо в годиннику використовується сенсорний екран, зручність користування їм також залишає бажати кращого, особливо коли необхідно натискати на невеликі елементи інтерфейсу.

Оскільки просто збільшити розмір екрану не представляється можливим (носити годинник з великим дисплеєм навряд чи буде комфортно), інженерам доводиться знаходити інші шляхи вирішення цієї проблеми. Наприклад, в 2018 році китайська компанія Haier представила прототип розумного годинника, який здатний проектувати інтерфейс на руку користувача. Разом з тим, даний підхід має ряд обмежень: так, він вимагає, щоб рука була вільна від одягу, а крім того, проекція на близьку поверхню неминуче призводить до спотворень і низької якості зображення.

Інженери з Дрезденського технічного університету підійшли до питання з іншого боку: вони запропонували оснастити розумний годинник додатковими дисплеями, на які можна було б виводити інформацію, якої бракує, а щоб через них конструкцію годдика не довелося кардинально переглядати і вони не стали ширше, нові елементи було вирішено розмістити на вже існуючій частині годинника, яка, до того ж, до цих пір залишалася абсолютно незадіяною, - верхній поверхні ремінця.

Основою для прототипів винахідники зробили дві моделі розумного годинника Samsung, від'єднавши від них стандартні ремінці. Замість них розробники встановили саморобні ремінці з екранами на електронному чорнилі або монохромній OLED-матриці (в обох варіантах дисплей підтримував сенсорне управління). Крім того, вони створили прототип, що імітує ремінці з кольоровими OLED-екранами, поклавши годинник на планшет і прикривши більшу частину екрану.

Оскільки даний дослідний проект мав на увазі демонстрацію лише функціональних можливостей концепції і ніяк не торкався можливого варіанта їх повноцінного, комерційного втілення, німецькі інженери для спрощення розробки реалізували управління і додатковими екранами, і самими годиниками через зовнішній комп'ютер, причому додаткові екрани підключалися до нього через сторонній Arduino- сумісний мікроконтролер.

Винахідники показали безліч можливих варіантів використання «просунутих смартвотчей». Наприклад, в деяких випадках додаткові екрани можна використовувати як повноцінне продовження основного екрану, в інших автори пропонують відображати на них коротку інформацію, таку як заголовок в списку, а на центральний екран виводити подробиці. Серед інших можливих сценаріїв застосування додаткових екранів - винесення на них кнопок управління музичним плеєром, різних підказок в режимі навігації або розширеної інформації про активність користувача, а також відображення на них QR-кодів для оплати проїзду в громадському транспорті.



Невелике дослідження на добровольцях показало, що в цілому вони досить легко розібралися з такою концепцією розумного годинника. У той же час, вони наголошували на тому, що необхідність перекладу погляду між екранами трохи погіршує сприйняття.

Джерело: N+1
Переглядів: 311 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close