DVI

Субота, 20.01.2018, 22.33.25
Головна » 2016 » Вересень » 7 » Німецька компанія Sono Motors планує серійно випускати електромобілі з сонячними батареями на кузові і живим лишайником в системі вентиляції
13.01.32
Німецька компанія Sono Motors планує серійно випускати електромобілі з сонячними батареями на кузові і живим лишайником в системі вентиляції

      Німецька компанія Sono Motors, заснована розробниками з Мюнхена, планує налагодити серійний випуск електромобілів SION з сонячними батареями на кузові і живим лишайником в системі вентиляції. Кошти на виробництво передсерійних прототипів компанія вже зібрала за допомогою краудфандінгової платформи Indiegogo.

Як правило, сонячні батареї не використовуються в сучасних електромобілях, оскільки не можуть забезпечити автомобіль необхідною енергією для повсякденного використання. Існують винятки, проте в більшості випадків це спеціально побудовані експериментальні електромобілі, які беруть участь в змаганнях на кшталт World Solar Challenge в Австралії. На серійні електромобілі сонячні батареї не встановлюються, хоча таке рішення могло б використовуватися в якості додаткового джерела енергії.


Розробники з Sono Motors планують побудувати електромобіль SION, у якого велика частина поверхні кузова буде покрита панелями сонячних батарей. За розрахунками авторів проекту, навіть часткове покриття кузова панелями сонячних батарей може додати кілька десятків кілометрів до денного запасу ходу. Як повітряного фільтра салону розробники мають намір використовувати живий лишайник Cladonia rangiferina - на думку представників Sono Motors, такий фільтр ефективний і не вимагає ніякого додатково догляду. Про можливий механізм заміни фільтрів з лишайника на сайті компанії нічого не повідомляється.

Розробники планують на зібрані за допомогою краудфандінга кошти побудувати кілька передсерійних прототипів SION і організувати в 2017 році тест-драйв для клієнтів, які підтримали кампанію на Indiegogo. Залежно від пожертвуваної суми клієнти отримають тест-драйв на різних умовах, а також зможуть зарезервувати один з майбутніх примірників серійної версії. Всього планується випустити дві моделі з запасом ходу 120 і 250 кілометрів і ціною в 12 і 16 тисяч євро відповідно.

Відзначимо, що на даний момент Sono Motors не продемонструвала навіть працюючого прототипу електромобіля, хоча компанія планує почати серійне виробництво вже в 2017-2018 роках - зазвичай розробка нової моделі автомобіля навіть у великих концернів займає кілька років.

Джерело: Indiegogo, N+1
Переглядів: 164 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: