08.41.00
Nike залишить тисячі людей без роботи, автоматизувавши виробництво
      Nike знаходиться в процесі серйозних змін у способах виробництва. Компанія співпрацює з найбільшими спеціалістами з автоматизації, щоб прискорити виробництво кросівок та знизити витрати, пов'язані з цим. Однак експерти Financial Times вважають, що новації не тільки піднімуть прибуток Nike, але й залишать тисячі азіатських та жителів інших країн без роботи, що також вплине на репутацію компанії.

Відзначимо, що технологічний прорив у виробництві кросівок Nike трапився в 2012 році. Тоді в компанії почали використовувати для виробництва новий матеріал - Flyknit. Він дозволяє створювати безшовний і м'який верх для кросівка, який відразу оцінив марафонці та інші професійні спортсмени. Більше того, кросівки з Flyknit не клеяться вручну - їх "шиє" спеціальна машина. Якщо до цього стандартний кросівок складався з 200 кусків різних розмірів, кожен з яких повинен був бути кропотливо приклеєним старанною азіатською рукою, то тепер верх став монолітним. І весь цей моноліт створює робот, закріплюючи результат лазерами.

З появою цієї матерії стало ясно, що процес виробництва зміниться. У 2015 році Nike розпочав співпрацю з експертом у галузі автоматизації компанії Flex. Одним з результатів такого взаємодії стало будівництво найбільшої фабрики Nike в Мексиці, яка будувалася, орієнтуючись вже не на дешеву людську робочу силу, а на автоматизований процес виробництва та роботів. На цій фабриці вже ніхто не склеює окремі кусочки - вони скріплюються лазерами.

Для Nike це має зразу кілька важливих наслідків. Очікується, що значно збільшиться прибуток: менша кількість персоналу, збільшені обсяги. Також Nike нарешті зможе максимально швидко реалізувати нові концепти та дизайнерські рішення у своєму взутті. Зараз від стола інженерів до готової продукції проходить кілька місяців. Через це вже вийшовша на масовий ринок модель може виявитися застарілою. Але з лазерною різкою та автоматичним склеюванням цей час зменшується до декількох тижнів. Компанія зможе ще частіше змінити модельний ряд, фактично підстроюватися під моментальні бажання споживачів. Це може бути навіть важливіше, ніж суха оптимізація виробництва.

Такої же думки притримується Скотт Нова, виконавчий директор консорціуму по правам працівників. Він стверджує, що автоматизація призводить до зростання продуктивності, а від цього в кінцевому рахунку повинні виграти всі: і компанії, і їх співробітники, і, звичайно ж, споживачі.

Источники: hightech.fmCNBC
Переглядів: 421 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close