15.23.16
Незвичайні природні явища з усіх сторін світу
      Природа дивує, природа лякає, природа радує. Так, природа - це сила, яка поки що набагато перевершує людину за можливостями. Крім того, незважаючи на те, що всі ми звикли до різноманітних природних явищ, дивуватися ще є чому. 

У різних країнах світу щохвилини відбувається щось, до чого ми не звикли, і ніколи не звикнемо. Я думаю, всім буде цікаво почитати про незвичайні природні явища, що трапляються в у всіх куточках нашої планети.

"Вічна" гроза у Венесуелі 

У країні з величезними запасами горючих вуглеводнів, Венесуелі, є місце, де кожен день по кілька годин гримить гроза. Гроза триває тут 140-160 днів у році, завдяки зустрічі повітряних мас з річки Кататумбо з повітряними масами озера Маракайбо.

У результаті зустрічі цих вологих повітряних потоків виникає величезна різниця потенціалів, яка і обумовлює настільки тривалу грозу. У цьому місці, за словами вчених, знаходиться найбільш активний генератор озону в світі. І дійсно, давно відомо, що в процесі атмосферного розряду, блискавки, утворюються молекули озону. Саме вони і обумовлюють ту "свіжість" яку ми відчуваємо, вдихаючи грозове повітря. 

Рибний дощ в Гондурасі

У той час, як у всьому світі дивуються дощу з жаб, риби або там водорості, в Гондурасі це звичне явище. Щороку, в період травень-червень в Departamento de Yoro "хмуриться небо", починається шквальний вітер і гроза. Йде злива на протязі 2-3 годин. І як тільки все це припиняється, люди знаходять на землі живу рибу. 

Цьому ніхто не дивується, навпаки - місцеві жителі підбирають рибу, і смажать, варять, коптять її. Зараз до цьому явищу приурочили "Фестиваль рибного дощу", і подивитися на це свято з'їжджаються туристи з усього світу. 

Кози - альпіністи з Марокко

Гірські кози відомі тим, що можуть балансувати, стоячи на крихітному скельному виступі. Ці тварини можуть підійматися по немислимим скельних уступах, на це не здатні більш ніякі великі тварини.

Але в Марокко живуть домашні кози, звичайна ніби як порода, і ці кози вміють проробляти ті ж трюки, що і їх дикі побратими.

Тільки лазять марокканські кози не по скелях, а по деревах, ласуючи листям з цих дерев. Все пояснюється просто: трави на Землі дуже мало, і кози навчилися лазити по деревах, об'їдаючи листя з гілок.

Зараз все це зайшло настільки далеко, що людям доводиться захищати дерева, щоб ті не були повністю знищені козами.

Найдовші хвилі


І знову Латинська Америка. У Бразилії щороку води Атлантичного океану входять в гирлі Амазонки. В результаті утворюються самі довгі хвилі на Землі. Цей природний феномен, відомий як Pororoca, дуже подобається серфеінгістам. Хвилі спостерігаються всього протягом півгодини, так що у спортсменів є всього 30 хвилин для скорення самих довгих хвиль у світі.

До речі, хвилі ці виробляють характерний звук, чутний задовго до входу вод океану в гирлі Амазонки. І місцеві жителі, і туристи з радістю готуються до зустрічі довгих хвиль, як тільки чують цей шум.

До речі, з 1999 року в цьому місці навіть проводиться всесвітня зустріч серфінгістів, які прагнуть показати один одному, на що здатні.

Це досить небезпечно, оскільки хвилі часто несуть у собі цілі дерева, різного роду уламки і сміття, які можуть бути небезпечні для людини. Але серфінгісти не звертають уваги на ці "дрібниці". До речі, рекорд з підкорення довгих хвиль належить Пікурута Салазару, бразильському серферу, який зміг протриматися на хвилі 37 хвилин, пропливши 12,5 кілометрів. Загалом, це мрія серфінгіста - хвиля, яка ніколи не закінчується. 

"Чорний захід" в Данії 

Навесні в Данії, приблизно за півгодини до заходу, можна спостерігати цікаве явище: мільйони шпаків перелітають з одного місця в інше. Птахів у зграї дійсно мільйони, їх часом так багато, що вони закривають все небо. 

Крім того, зграя поводиться, як єдиний організм, і це знято на плівку, явище вивчають орнітологи. У Данії це явище відоме, як "Чорне Сонце", або "Чорний захід". Шпаки мігрують з півдня з березня по середину квітня, і весь цей час "Чорне Сонце" можна спостерігати вечорами. 

Переглядів: 1156 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close