10.41.54
Незвичайні ферми з усього світу - невеликий огляд
      Коли ми чуємо слово "ферма", то більшої частини людей представляється тваринницьке підприємство, де і землю обробляють, і тварин вирощують. Свинки там, кролики, качечки - курочки. Комусь і гра "ферма" представляється, з приблизно тією ж спрямованістю. 

Але є ферми, про які ніколи не подумаєш, що ЦЕ можна вирощувати. Виявляється, можна.

Кози з ДНК павуків

Генна інженерія дає нам все більше  цікавих об'єктів. Це не тільки, наприклад, картопля, яку не їсть колорадський жук, або там поросята, які світяться в темряві. 

Це і тварини з набагато більшим, ніж у їхніх звичайних предків, кількістю м'язів, м'язовою масою, і рослини з підвищеною врожайністю.

Іноді вчені роблять і зовсім незвичайні комбінації. Так, недавно з'явилися кози, в генах яких присутня ген павука, відповідальний за виробництво павутини. Думаю, всі розуміють, що картинка - просто жарт, коза на вид звичайнісінька, ніяких лапок павука у неї немає.

При цьому кози виробляють павутину, шовк, не зовсім звичайним способом: у них змінено склад молока, яке "збагачене" спеціальним білком, і які представляють собою павутину. 

Коли козу доять, залишається тільки витягти цей білок, і створити необхідну тканину. Все досить просто і досить складно. Поки що ця ферма працює в якості науково-дослідного об'єкта. 

Кава Black Ivory, кавово-слонова ферма 

Багато хто з вас чули, що найдорожчим сортом кави є те, яке проходить обробку в кишечнику особливого звірка, який кавою і харчується (бобами). 

Але є й інший, такий же дорогий, сорт кави, Black Ivory. Ця кава проходить обробку в шлунку слона. В принципі, слона вигідніше використовувати, ніж того звірка, про який згадувалося в попередньому абзаці. Уявіть собі, скільки потрібно затратити зусиль, щоб зібрати, як би це правильніше висловитися... відходи життєдіяльності звірка, і виділити з них зерна кави.

Ну, а слона побачити легко, згодувати йому пару десятків кілограмів бобів кави - теж не проблема. І знайти потім зерна у відходах слона теж просто. Саме цим і займаються спеціально найняті дівчата з ферми Black Ivory. 

У підсумку фунт (щось близько 400 грамів ) такого кави коштує близько 500 доларів США.

Ранчо зі зміями, Австралія

Ну, змій теж вирощують, і зрозуміло, чому. Це і зміїна шкіра, з якої багато чого роблять, і отрута, ціна якого чи не вище, ніж вартість золота в еквіваленті ваги. Загалом, в Австралії є ранчо, на якому вирощують виключно змій, причому, здебільшого - пітонів.

На цьому ранчо живуть 15 різних видів пітонів, яких також продають живими. Звичайно, найчастіше покупці запитують невеликих пітонів, оскільки є види, представники яких виростають до багатьох метрів в довжину.

А таку змійку вже не будеш тримати в домашніх умовах, може і задушити господаря. 

Крокодиляча ферма, Австралія

Крокодили, до речі, дуже популярний товар. Їх м'ясо їдять у багатьох країнах, воно вважається делікатесом. Їх шкіра йде на численні вироби, включаючи взуття, портфелі, портмоне і все інше.

Крім того, крокодилів тримають на фермі живими, для того, щоб давати шоу. Само собою, з відвідувачів беруть гроші, і чималі. 

Тим не менше, відвідувачі раді такому видовищу, яке не забувається ще багато років. Крокодиляча ферма - дуже вигідне підприємство, яке, правда, не в кожній країні можна тримати. Клімат не той.

Тигрова ферма, Китай 

Тигри зараз - велика рідкість. Наприклад, в Азії тигрів на волі залишилося не більше 3500, а це - дуже маленька популяція.

І для того, щоб ці великі кішки не вимерли, їх розводять у неволі. Зокрема, розведенням тигрів займається одна з ферм в Китаї, Xiongsen. Раніше тигрів можна було купувати, але тепер захисники тварин домоглися введення заборони на продаж тигрів фермою, так що цей бізнес прикритий.

Проте, тигряча ферма виживає за рахунок туристів, які готові платити великі гроші, щоб побачити таку купу тигрів разом.

Ферма  тарганів, Джорджія, США 

Тараканів теж вирощують, і не для того, щоб потім запустити їх у будинку. Таргани - ласощі для багатьох видів риб, тому є люди, які займаються розведенням тарганів. 

Одна з найбільших ферм з розведення цих комах розташована в Джорджії, США.

Тут вирощують відразу кілька різновидів тарганів, від найдрібніших до найбільших. Що й казати, риба з радістю приймає запрошення, і клює на подібну приманку дуже охоче.

Ферма стрижів

Стрижі - близькі родичі ластівок. Також стрижі відомі, як найшвидші птиці в світі (в горизонтальному польоті). Є стрижі, Салангана, гнізда яких їстівні. 

Так, звичайно стрижі будують гнізда з глини, приліплюючи їх у затишному куточку. Є й стрижі, які будують гнізда в обривах, вириваючи нори (є й ластівки, які це роблять).

Ну, а стрижі Салангана роблять свої гнізда з власної слини, до складу якої входить особливий білок. Завдяки цьому гнізда їстівні, і в деяких країнах їх готують, вважаючи делікатесом.

Є попит - є і пропозиція. У Китаї, наприклад, за гнізда саланган дають великі гроші. Знайшлися заповзятливі ділки, які створили ферму стрижів. 

Гнізда цих стрижів йдуть на продаж, приносячи власникам мільйони доларів.

Ферма з вирощування змій і черепах, Меріленд, США

Якщо ви не знаєте, яку істоту хочете взяти в якості домашнього вихованця, відвідайте ферму в Меріленді. Тут вирощують і черепах, і змій, включаючи кобр, гримучих змій та інших екзотичних рептилій. 

Не знаю, правда, кому хочеться тримати вдома отруйну змію, але є люди, які не проти такого вихованця. Само собою, вартість таких тварин сягає захмарних висот, і власники ферми процвітають.

Їх "товар" розходиться по всьому світу, причому цілком легально. 

Ферма жирафів, Флорида

Не в приклад іншим фермам, на цій вихованців не вбивають заради їжі, їх не продають.

Ферма жирафів у Флориді процвітає за рахунок туристів, які готові багато віддати, аби подивитися на екзотичних тварин - жирафів.

Крім того, тут є і зебри, антилопи, носороги та інші мешканці, яких в Америці немає, є вони тільки в Африці.

Загалом, це не стільки ферма, скільки просунутий зоопарк. Туристи дуже охоче відвідують це місце, і власники постійно розширюють свою ферму, даючи тваринам більше простору.

Гарне місце, погодьтеся :)

Переглядів: 972 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close