DVI

П'ятниця, 18.01.2019, 11.32.29
Головна » 2019 » Січень » 8 » Нейромережа перетворила ноутбуки з Wi-Fi в систему відстеження автомобільного трафіку
16.00.16
Нейромережа перетворила ноутбуки з Wi-Fi в систему відстеження автомобільного трафіку
      Команда американських і корейських інженерів розробила систему відстеження автомобільного трафіку на основі нейромережевого алгоритму і двох ноутбуків, які встановлюються по різні боки дороги і використовуваних в якості приймача і передавачі сигналу Wi-Fi.

Принцип роботи рішення полягає в тому, що при проходженні автомобіля між приймачем і передавачем, що обмінюються сигналами, характеристики передачі змінюються, причому специфічним для кожного автомобіля чином. Аналізуючи ці зміни, нейромережа може визначити як сам факт проїзду автомобіля, так і його тип.

Щоб навчити алгоритм, розробники додатково оснастили установку ноутбуком з підключеною камерою - вона використовувалася для запису відео, на основі якого інженери згодом вручну зіставили зафіксовані зміни в сигналі Wi-Fi з типом проїжджаючого автомобіля (в дослідженні транспортні засоби були розбиті на п'ять категорій: легковий автомобіль, SUV, пікап, вантажівка і мотоцикл). Тренувальні дані, як стверджується, збиралися протягом 120 годин.

Після того, як нейромережа навчилася на зібраних даних, дослідники перевірили її на практиці. Випробування показали, що система здатна виявляти проїзд автомобіля з точністю 99,4%. При визначенні типу транспортного засобу точність нижче - від 83,3% для пікапа до 99,7% для вантажівки, середня точність - 91,1%.

Інженери вважають, що їх рішення дозволить значно здешевити системи відстеження трафіку, за допомогою яких фахівці розраховують ефективність використання існуючих доріг, а також визначають регіони, де необхідно прокласти нові траси. В даний час для повної картини розподілу трафіку необхідно обладнати системами відстеження - які, як правило, складаються з дорогих камер, радарів і інших інструментів - як можна більше ділянок доріг, що вкрай затратно при використанні існуючої техніки.

Джерело: N + 1
Переглядів: 11 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: