09.25.26
Нейромережу навчили відрізняти хороші Селфі від поганих
      Як відрізнити хороше Селфі від поганого? Точну відповідь на це питання знає штучна нейронна мережа (ІНС), «яка з'їла зуби» на більш ніж 2 млн Селфі. Автором дослідження, присвяченого такого важливого питання, є кандидат комп'ютерних наук Стенфордського університету Андрій КАРПЕТА.
Для початку кілька цікавих статистичний спостережень, а точніше фактів: хороші Селфі найчастіше виходять у представниць прекрасної половини людства, переважно у любительок злегка нахиляти свою голову в процесі фотографування. Низький лоб і довге волосся істотно підвищують шанси на хороше Селфі. Крім того, фільтри і чіткі межі тільки вітаються.

Що ж стосується сильної половини людства, незважаючи на їх відсутність у топ-100 кращих Селф (зрада!), Робот настійно рекомендує показувати плечі і всю голову. Володарі довших стрижок, а також ті, хто любить піднімати чубок вгору, не особливо поліпшили результати чоловіків в загальному заліку.

Творець ІНС Андрій Карпет, який раніше працював з Google Research і DeepMind, пояснює, що це дуже складна нейронна мережа, на яку покладено завдання розпізнання окремих елементів фото і винесення експертної оцінки на підставі безлічі критеріїв.

Будь-який бажаючий може отримати експертну оцінку свого Селфі. Для цього достатньо звернутися в «представництво» даної ІНС в Twitter. Якщо серйозно, потрібно прикріпити свою фотографію до повідомлення в Twitter і не забути згадати експерта з @deepselfie. До слова, програма-робот складається всього з приблизно 150 рядків коду мовою Python, включаючи повністю весь код Caffe/Tweepy. Більш докладно про проект можна прочитати тут.

Якщо коротко розповідати про проект, то можна відзначити, що автор дослідження відібрав 5 млн Селфі з хештег #selfie, потім скоротив список до 2 млн підходящих автопортретів, на яких згодом і навчалася ІНС. Спочатку нейромережа навчалася майстерності оцінки Селфі на підставі кількості «лайків», які та чи інша фотографія зуміла зібрати в соцмережах. При винесення вердикту система враховує приблизно 140 млн різних параметрів, аналізуючи зображення шляхом розщеплення на обриси і кольору. Зрештою отримані знання були закріплені на практиці - система оцінила 50 тис нових Селфі.

Найменш вдалими, на думку нейромережі, є групові Селфі, а також фотографії, зроблені при поганій освітленості або занадто великим планом. Цікаво, що про моноподи та їх вплив на «хорошість» Селфі промовчали.

Джерело: Engadget
Переглядів: 306 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close