09.01.04
Не тільки «Паразити»: 10 знакових корейських фільмів
      Тріумф південнокорейського фільму «Паразити» на премії Оскар став повною несподіванкою. Забравши чотири статуетки у американських картин корейська картина режисера Пон Чжун Хо привернула увагу всього світу до кінематографа цієї країни. Адже в Південній Кореї дійсно є не тільки маса посередніх і дуже дивних любовних фільмів, але і досить якісних робіт, щоб почати дивитися їх відразу ж після прочитання цієї добірки. Ми зібрали десять знакових, на наш погляд, корейських картин, які заслуговують на увагу будь-якого кіномана. Якщо знаєте інші гідні фільми, які не згадані в цьому матеріалі, то обов'язково пишіть назви і враження в коментарях.

«Олдбой»

«Олдбой» - один з найвідоміших і попсових корейських фільмів, обов'язкових до перегляду. Картина режисера Пак Чхан Ука вже давно стала культовою і отримала масу позитивних відгуків не тільки від критиків, але і глядачів. За сюжетом бізнесмена Де Су крадуть невідомі люди. Він проводить в ув'язненні довгі роки, а коли вибирається, то вирішує жорстоко помститися тюремникам.

«Олдбой» вийшов в 2003 році і став другою картиною в так званій «трилогії помсти». Перший фільм «Співчуття панові Помста» вийшов в 2002 році, а третій «Співчуття пані Помста» в 2005. Обидві картини не так захоплюють, як «Олдбой», але теж гідні згадки, якщо вас раптом затягне класика корейського кінематографа.

«Потяг в Пусан»

Розлучений батько Сік У везе свою дочку Сун Ан до матері, щоб та побачилася з нею в день народження. Мама живе в місті Пусан, куди герої вирішують дістатися на поїзді. На тлі цих подій в країні починається епідемія невідомої хвороби, що перетворює людей на зомбі. Згодом ходячі мерці добираються до поїзда в Пусан і його пасажирів.

У 2016 році режисер Йон Сан Хо випустив міцний хоррор-екшен «Поїзд в Пусан». Фільм рекомендується до перегляду не тільки фанатам жанру, але і всім любителям кіно. У картини потужний акторський склад, яскрава розповідь про складні теми, справжніх героїв, боягузтво, паніку і силу людського духу в небезпечних умовах.

«38-а паралель»

Фільм «38 паралель» можна легко назвати корейською версією «Врятувати рядового Райана» і «Братів по зброї». У картини такий же потужний візуальний ряд, сильна гра акторів і чудовий саундтрек.

«38-я паралель» дуже відверто показує жорстокість війни і постійно ходить по межі того, що може витримати психіка нормальної людини. Сюжет захоплюючого корейського кіно крутиться навколо двох братів, що борються в війні Північної і Південної Корей. Якщо ви шанувальник військових драм і не дивилися «38-у паралель», то обов'язково виправте цей недолік.

«Я бачив диявола»

Кінофільм режисера Кім Чжі Уна «Я бачив диявола» розповідає про спеціального агента Кім Су Хене, наречену якого вбив маніяк по імені Чан Ген Чхоль. Головний герой виходить на слід злочинця, але вирішує не здавати його владі, а довго мучити, знущатися і катувати, щоб насолодитися помстою.

«Я бачив диявола» - приклад складного, серйозного кіно, яке, підійде не всім, але тим не менш гідно згадки і перегляду.

«Хороший, поганий, довбанутий»

Режисер Кім Джі-ун зняв один з найдивніших, але захоплюючих і трешових вестернів «Хороший, поганий, довбанутий». У картині багато відсилань до класичних спагетті-вестернів 60-х і навіть до творчості Серджіо Леоне і Квентіна Тарантіно. Фільм йде більше двох годин, але цей час пролітає непомітно - пригоди трійки головних героїв, постійні перестрілки, гумор і погоні не дають занудьгувати.

«Хороший, поганий, довбанутий» показує 30-і роки минулого століття, коли Японія окупувала Маньчжурію. Картина розповість історію трійки бандитів, які полюють за картою скарбів, потрапляючи через неї в колотнечі і смертельно небезпечні ситуації.

«Гіркота і солодкість»

Ще одна робота режисера Кім Джі-уна «Гіркота і солодкість» можна віднести до кращих корейським бойовиків про бандитів і мафії.

Тут багато екшену і крові, а ще симпатичний головний герой. Він вирішує не здавати дівчину боса, яка його зраджує. Через це у хлопця з'являється багато проблем, але відступати вже пізно.

«Спогади про вбивство»

У 2003 році режисер «паразитів» Пон Джун-хо випустив, мабуть, один з кращих корейських фільмів «Спогади про вбивство». Це похмура і захоплююча історія двох поліцейських, які поставили собі за мету зловити серійного маніяка. У розслідуванні герої не тільки показують себе з кращого професійного боку, а й оголюють перед глядачем виворіт - заради піймання монстра вони стають ближче до нього і готові на все, щоб знайти вбивцю.

Якщо подобаються роботи Девіда Фінчера і перший сезон «Справжнього детектива», то дивитися «Спогади про вбивство» варто прямо сьогодні.

«Вторгнення динозавра»

Ще одна знакова робота Пон Чжун-хо вийшла в 2006 році і отримала дивну назву «Вторгнення динозавра», хоча в оригіналі називається The Host - монстр, господар. На перший погляд це екшен-хоррор про величезних пуголовків, що живуть в каналізації і викрадають дорослих і дітей.

Але в сюжет картини елегантно вбудовується натяк на політичні відносини США і Південної Корей, а також згуртованість сім'ї проти небезпеки, що йде на все заради своїх близьких - послання, яке режисер довів до досконалості в «паразитах».

«Битва за Мен Рян»

«Битва за Мен Рян» - гарний військово-історичний екшен, що розповідає про адмірала корейського флоту Лі Сунсін. У 1597 році він керував 13 кораблями, які протистояли 330 японським військовим судам. Це легендарний морський бій назвали битвою за Мен Рян.

При бюджеті в 10 млн доларів «Битва за Мен Рян» зібрала $ 112 млн в прокаті і стала одним з найкасовіших південнокорейських фільмів

«Екстремальна робота»

«Екстремальна робота» - ще один касовий корейський фільм, але вже 2019 роки (бюджет $ 5 млн, збори - $ 120 млн). Перед нами відмінний комедійний бойовик c яскравими екшен-сценами, бійками і перестрілками.

За сюжетом картини загін поліцейських вирішує ловити злочинців замаскувавшись під працівників місцевого ресторанчика. З чуток, в нього ходять багато відомих бандити, тому копи стають за плиту, паралельно виглядаючи «здобич». Виявляється, що утримувати такий заклад не так вже й просто, зате грошей тут набагато більше, ніж зарплата поліцейського. Але борг бере своє, та й злочинці не змушують на себе чекати.

Переглядів: 199 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close