DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.59.10
Головна » 2016 » Жовтень » 21 » НБУ запустив сайт національної платіжної системи «Простір»
13.30.56
НБУ запустив сайт національної платіжної системи «Простір»

      Національний банк України запустив сайт Національної платіжної системи «Український платіжний «Простір». Про це повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький на презентації сайту в середу. Сайт системи «Простір» доступний за адресою prostir.gov.ua. Він призначений для інформування про можливості системи, а в подальшому стане формувати платіжну культуру в Україні.

За словами чиновника НБУ, для розвитку платіжної системи необхідно спрямувати зусилля не тільки на емісію карт, але і на розвиток інфраструктури по всій території України, не обмежуючись центральними мегаполісами.

НБУ, за його словами, веде переговори з пошуку партнера «Простору» для можливості здійснення міжнародних платежів, проте це не є пріоритетом в даний час.

Згідно з презентацією НБУ, розвитку безготівкових платежів буде сприяти інтеграція «транспортних» проектів, реалізація можливостей придбання квитків безготівковим шляхом, впровадження і поширення комбінованих пристроїв для платежів у роздрібній торгівлі. Крім того, на думку НБУ, необхідна співпраця з європейськими компаніям для розвитку р2р платежів, електронної комерції, мікроплатежів.

Відзначимо, Національна платіжна система «Простір» - це внутрішньодержавна банківська багатоемітентна платіжна система масових платежів, платіжною організацією якої є Національний банк України. У лютому НБУ вирішив перейменувати Національну систему масових електронних платежів (НСМЕП) в «Українському платіжний «Простір». Промислова експлуатація НСМЕП почалася в 2004 році.

Джерело: «Економічна правда»
Переглядів: 159 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: