23.17.31
Названо найпоширеніші віруси в юанеті за підсумками 2015

      У 2015 році користувачів юанету безперестанку атакували віруси. Переважно це були рекламні модулі (adware), активність яких у порівнянні з 2014 роком, зросла на 12,8%. Такі дані за підсумками 2015 опублікувала українська антивірусна компанія Zillya!. На другому місці за активністю - троянці, які шифрують дані на комп'ютерах українців і вимагають гроші. Найпопулярнішою мішенню стали бухгалтери малого та середнього бізнесу.
У 2015 році частка Adware склала близько 49% від загального числа загроз. Найбільший сплеск активності Adware припав на четвертий квартал 2015 року, коли кількість рекламних модулів в загальній масі вірусних погроз в Україні зросло на 17% і досягло 51% частки від загального числа виявлених шкідливих програм.

21% займають троянські програми різного характеру і виду дій. Особливе зростання активності в 2015 році показали шифрувальники, зокрема CTB.Locker. Торік їх жертвами найчастіше ставали співробітники бухгалтерського сектора.

Зловмисники використовували методи соціальної інженерії, щоб переконати користувача запустити заражену програму або відкрити файл, тим самим заразивши свій ПК вірусом, який зашифрує на ньому всі файли. Розшифровку постраждалим обіцяли у випадку, якщо вони заплатять «викуп». У середньому шахраї вимагають від користувача $ 600-800 (іноді суми доходять до $ 1500 з користувача), проте після отримання грошей не здійснюють обіцяну розшифровку.
На такі атаки доводилося 19% всіх атак в юанеті. Це свідчить про деяке зниження активності в Україні троянських програм (у 3 кварталі 2014 року - 33% від усіх загроз) в загальній масі вірусних погроз.
Топ-5 вірусів в 2015 році

  • Adware.Agent.Win32 - проявляє свою активність у вигляді нав'язливих спливаючих вікон з рекламою або підміною результатів пошуку.
  • Adware.BrowseFox.Win32 - додає рекламні банери на сторінки і підміняє стартову сторінку в web-браузері.
  • Adware.CrossRider.Win32 - використовується для чорного SEO, тобто для розкрутки або підвищення рейтингу сайту, за рахунок перенаправлення на нього заражених користувачів.
  • Adware.ConvertAd.Win32 - показує в web-браузері спливаючі вікна з рекламою.
  • Backdoor.PePatch.Win32 - призначений для прихованого віддаленого управління чужим комп'ютером. За своєю функціональністю Backdoor багато в чому нагадують різні системи віддаленого адміністрування, що розробляються фірмами-виробниками програмних продуктів.

В цілому ж двадцятка найактивніших шкідливих програм 2015 року виглядає наступним чином:

Лідером за кількістю поразок у 2015 році стала Закарпатська область (45% атакованих ПК) - кожен другий комп'ютер на території області піддавався атакам шкідливого ПЗ. Також до трійки лідерів увійшли Івано-Франківська область (43,02%) і Дніпропетровська (42,03%). Рівень зараження в Києві наблизився до показників найнебезпечніших регіонів країни.
Джерело: AIN
Переглядів: 260 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close