13.25.00
Навушник з вбудованим мікрофоном замінює пароль і біометричну ідентифікацію за відбитком пальця

      Багато людей користуються навушниками для смартфона не тільки при прослуховуванні музики, а й під час телефонних розмов, особливо в галасливих місцях. А незабаром їх можна буде використовувати і для ідентифікації, щоб розблокувати пристрій. Відповідну технологію розробили фахівці з Університету штату Нью-Йорк у Буффало. Про їхню роботу розповідає Eurek Alert.

В основі нового біометричного інструменту EarEcho лежить «підпис», який виникає при проходженні звуку через вушний канал. За словами вчених, через дрібні відмінності у внутрішній будові вуха у кожної людини вона так само унікальна, як і відбитки пальців.

Вбудований в навушники-вкладиші мікрофон записує звук, відбитий від стінок вушного каналу, і через Bluetooth передає його на смартфон, який аналізує «підпис». У разі збігу з попередньо записаним контрольним зразком відбувається розблокування пристрою.
Схема роботи представленої системи.

В експериментах з участю 20 добровольців, які прослуховували різні зразки звуків протягом 1 секунди в різних умовах (на вулиці, в торговому центрі і так далі), прототип технології продемонстрував ефективність у 95%. Коли тривалість ідентифікації підвищили до 3 секунд, точність склала 97,5%. При цьому на ефективність не впливав ні шум навколо, ні положення тіла піддослідних.

За словами дослідників, основна перевага методу - в тому, що користувачеві не потрібно вчиняти будь-яких додаткових дій, досить просто не виймати навушник з вух. Більш того, технологія не вимагає навіть програвання певного звукового сигналу - алгоритми аналізують відбитий звук і коли людина слухає музику, і коли слухає співрозмовника при розмові по телефону.

Передбачається, що EarEcho зможе замінити такі методи аутентифікації, як паролі, відбитки пальців і розпізнавання обличчя, причому мова йде не тільки про розблокування смартфона, але і про підтвердження особи власника при здійсненні платежів і в інших схожих ситуаціях.

З метою подальшої комерціалізації розробки автори вже подали заяву на патент.

Джерело: hightech.plus

Переглядів: 531 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close