10.19.34
Наука: затемнення зірки в рентгенівських променях
Наука: затемнення зірки в рентгенівських променях

У цьому випуску читайте:

  • Астрономи зафіксували затемнення далекої зірки;
  • Фізики отримали надпровідник нового типу;
  • У Мережу виклали рідкісні карти.

Вчені зафіксували затемнення зірки в рентгенівському спектрі

Так, зараз астрономи навчилися фіксувати зміни космічних об'єктів не тільки в межах Сонячної Системи, а й далеко за її межами. Наприклад, зовсім недавно група астрономів змогла отримати чітку картину затемнення зірки, що знаходиться в 63 світлових роках від нашої Землі.

Виявилося, що затемнення викликано проходженням перед диском зірки великої екзопланети, яка також вивчена. Колір цієї планети, наприклад, блакитний, через наявність в атмосфері планети іонів натрію. На жаль, блакитний колір на цей раз викликаний не наявністю водних парів. 

Фізики отримали новий тип надпровідника

Група вчених з Фізичного інституту ім. П.М. Лебедєва Академії наук (ФІАН) змогла отримати надпровідник нового типу, що представляє собою кристали на основі суміші заліза, миш'яку та кобальту. Такий матеріал може витримувати струм величиною аж до мільйона ампер на квадратний сантиметр. При цьому надпровідник цей вважається високотемпературним, оскільки для його нормального функціонування не потрібно абсолютний нуль.

Правда, і високотемпературним, з точки зору обивателя, такий надпровідник не можна назвати. Для його функціонування досить температури в 21 градус Кельвіна, так. Але абсолютний нуль, якщо пам'ятаєте, це 273 градуси за Цельсієм, нижче нуля. Так що 21К - це мінус 252 за Цельсієм.

Рідкісні карти викладені в Мережу

 Не так що в Інтернеті з'являються матеріали, подібні викладеним нещодавно електронною бібліотекою Руніверс. Ця організація виклала великий архів старих атласів і просто карт, що датуються 18-20 століттям. У цьому архіві багато карт від найстаріших, до відносно нових, почала 20-го століття. 

Думаю , подивитися на все це буде цікаво, і не тільки заради цікавості. Можливо, комусь такі карти стануть в нагоді і в якості матеріалу для роботи /навчання.

Дивитись викладене можна ось тут .

Переглядів: 404 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close