DVI

Середовище, 19.06.2019, 06.39.56
Головна » 2013 » Січень » 9 » Наука: вуглецеві нанотрубки небезпечні для здоров'я
12.47.56
Наука: вуглецеві нанотрубки небезпечні для здоров'я
Наука: вуглецеві нанотрубки небезпечні для здоров'я

У цьому випуску читайте:

  •  Японці навчилися безконтактно керувати левітуючим об'єктом; 
  • На антарктичній станції відзначили Різдво;
  • Вуглецеві нанотрубки небезпечні для здоров'я.

Японці і левітація


 Вчені з Університету Канагави (само собою, це Японія) змогли управляти левітуючим об'єктом не тільки безконтактно, але ще і без зміни характеристик магнітного поля. Все це виявилося можливим завдяки особливій конфігурації магнітів (вони розміщені у шаховому порядку) і впливу лазера на ширяючий диск. Лазер впливає таким чином, що край диска нагрівається, виникає різниця температур, і диск переміщається услід за променем. Ось, як все це виглядає: Своєрідне Різдво на антарктичній полярній станції


 Кожен з нас по-різному відзначив Різдво. Хтось взагалі цей день за свято не визнає, хтось з друзями святкував, хтось в теплі краї поїхав. А ось учені з антарктичної станції вирішили запустити в політ особливий телескоп, масою в цілих 1,8 тонни. Це - стратосферний телескоп, який виконує ряд найважливіших завдань для дослідження процесів утворення зірок і плането утворення. Пристрій буде парити на висоті близько 30 кілометрів, вивчали космічний простір. За твердженням астрономів, такі телескопи дешевше, ніж орбітальні, та й вартість їх експлуатації не в приклад нижче, ніж вартість експлуатації орбітальних телескопів. 


Вуглецеві трубки небезпечні для здоров'я


Вчені з Единбурзького університету з'ясували, що вуглецеві нанотрубки не менш (а може, й більше) шкідливі, ніж азбест. Вся справа в тому, що сама трубка дуже тонка (імунна система людини не розрахована на такі розміри), але довга. Таким чином, потрапляючи в легке, нанотрубка вражає легке, а імунна система зовсім не бореться з таким "сусідом". Поки що не зовсім зрозуміло, чи будуть нанотрубки накопичуватися в організмі людини, у випадку довгого взаємодії з матеріалом з вуглецевих нанотрубок. Але і в короткочасному інтервалі все це може завдати шкоди здоров'ю людини.

Якщо комусь цікаво, отримати детальну інформацію англійською можна тут .

Переглядів: 850 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
08.05.2014 Спам
1. Smithf220 () [Матеріал]
Really great info can be found on site. cdfgfebcacgbcdab

09.05.2014 Спам
2. Pharmd80 () [Матеріал]
Very nice site!

Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: