09.30.40
Наука: найсильніший землетрус
Наука: найсильніше землетрясеніе
У цьому випуску читайте :
  • Камчатський глибокий землетрус : найсильніший ; 
  • У Амазонії знайдено сліди нової цивілізації ;
  • Вчені з'ясували, що війни стародавніх - корисні для цивілізації.

Камчатський глибокий землетрус 

У Каліфорнійському університеті з'ясували, що землетрус, що відбулося в Охотському морі 24 травня цього року, є найсильнішим з відомих глибоких землетрусів. Відмінністю глибокого землетрусу від звичайного є те, що епіцентр розташований приблизно в 500-600 кілометрах від поверхні землі.

Вчені вважають, що причиною такого землетрусу, швидше за все, є якісне перетворення мінералів, тобто фазовий перехід між мінералами. Моделювання подібного процесу показало, що у цієї теорії є висока ймовірність відображення реального стану речей.

Нова цивілізація з Амазонії

Гельсінський університет оголосив про те, що команда вчених з цієї наукової організації виявила нову цивілізацію, вірніше, її сліди, в Амазонії. Сліди полягають у геогліфи - геометричних візерунках на поверхні. Виявляється, раніше цивілізації, які мешкали в Амазонії, звільняли поверхню від лісів, вибудовуючи на звільненому місці свої міста і села. 

Але після того, як цивілізація йшла, ліс швидко відновлював втрачені позиції. Таким чином, цивілізації старовини в цій місцевості досить складно було виявити, до останнього часу. Зараз же в Бразилії площа лісів знижується, а значить, останки стародавніх виступають на поверхню.

Саме таким чином і були виявлені геогліфи з ув'язненими в них артефактами минулих століть.

 Вчені довели корисність воєнних дій для цивілізації старовини 

Виявляється, війни все-таки були важливі для того, щоб цивілізації розвивалися. Вчені змоделювали розвиток древніх цивілізацій, встановивши різні критерії для кожної місцевості, і отримали картину, коли те або інше суспільство активно розвивалося в результаті перемоги у війні з іншим суспільством.

Така перевага досягалося або шляхом форсування розвитку технологій, або розвитком добробуту місцевого суспільства, або іншими шляхами. Так що, правду кажуть, що війна корисна - і так було раніше. Звичайно, ніхто не питає думки переможених, але факти є факти.

Переглядів: 555 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close