13.08.30
Наука: м'язи з волосіні

У цьому випуску читайте:
  • Вчені змогли створити м'язи з волосіні;
  • Новий детектор почав реєструвати нейтрино;
  • Створена карта Ганімеда.

Штучні м'язи з волосіні

Виявляється, штучні м'язи можна формувати зі звичайної волосіні, для цього не потрібні ніякі особливі матеріали. При цьому ефективність "м'язів" з волосіні навіть вище, ніж якщо використовувати вуглецеві нанотрубки.

Скручений зі звичайної волосіні прототип може скорочуватися приблизно в половину своєї довжини при впливі тепла. При цьому потужність таких "м'язів" приблизно в 100 разів вище, ніж потужність м'язів людини або тварини.

Тонка волосінь, яка перевершує по товщині волосся людини всього в 10 раз, може підняти вантаж вагою приблизно в 7 кілограмів. При цьому структура матеріалу не пошкоджується при багаторазовому повторенні циклу стиснення.

Багатотонний детектор почав реєструвати нейтрино

Детектор NOvA, відносно недавно побудований вченими США і Канади, почав роботу, і з перших днів зміг зареєструвати нейтрино.

Маса детектора становить 14000 тонн, а складається він з 385 000 осередків з пресованого полівінілхлориду. Кожна комірка заповнена сцинтилятором, так називають речовину, яке випускає фотони при поглинанні якого-небудь випромінювання. При зіткненні нейтрино з молекулою такої рідини з'являються "треки" - сліди виходить фотона.

Оптичні прилади реєструють треки, які і є сигналом виявлення частки. Відомо, що нейтрино бувають трьох видів - електронні, мюонні і тау-нейтрино. Під час руху нейтрино може змінювати свій вигляд - це явище отримало назву нейтронних осциляцій. Параметри цього зміни не передбачені теорією, тому повинні бути отримані експериментально.

Американці склали карту Ганімеда

Американським вченим вдалося скласти карту Ганімеда - однієї з найбільшого місяця, тобто супутників, в нашій Сонячній системі. Вірніше, Ганімед - найбільша місяць, а не одна з самхіт великих. 


Розмір супутника становить 0,4 розміру Землі, а складається він, здебільшого, з льоду й каміння. Вважається, що на глибині 200 кілометрів під льодом існує океан рідкої води, яка утворюється при роботі приливних сил, що розігрівають внутрішні шари Ганімеда.

Так от, американці змогли скласти найдокладнішу карту Ганімеда, що дозволить вченим вивчати його більш детально.

Переглядів: 329 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close