10.48.16
Наука: Локальна мережа на МКС
Наука: Локальна мережа на МКС
У цьому випуску читайте: 
  • космонавти прокладають локальну мережу на МКС;
  • недорогий робот для підбору паролів до смартфонів;
  • акумулятори з розплавленим металом.
Локальна мережа в космосі 

На МКС астронавти зайнялися новим проектом: протяжкою Ethernet-кабелю до місця пристиковки нового модуля, цей модуль буде служити для проведення наукових експериментів.

Цей модуль почали будувати ще в 1995 році, і з тих пір будівництво його багато разів затримувалося, з різних причин. Цього разу планується, що модуль буде встановлений до кінця 2013 року. Після установки даного модуля, він зможе взяти на себе частину службових функцій, плюс служити додатковою платформою для проведення експериментів.

Робота навчили "ламати" коди для Android

Команда фахівців з інформаційної безпеки створила недорогого робота, вартістю всього в 200 доларів США, єдина мета якого - підбирати Android PIN. Розробники не стали витрачати вічність на підбір пароля з 16 цифр (максимум для Android), і обмежилися 4-значним. Ну, а оскільки на підбір навіть чотирьох символьного пароля (тільки цифри, але вручну) потрібно порядна кількох годин, варто доручити цю справу роботові. 

І робот, який складається з мікроконтролера Arduino, пластикового стилуса, сервоприводів і частин, роздрукованих на 3D принтері, плюс недорога вебкамера, дійсно вміє підбирати паролі. Робить він це протягом 20 годин, постійно і планомірно - адже відпочивати-то механізму не потрібно.

Джастін Енглер і Пол Вайнс (Justin Engler, Paul Vines) збираються представити своє творіння на конференції BlackHat USA 2013, яка ось-ось почнеться в Лас-Вегасі. Робот отримав своє ім'я, R2D2 R2B2, як абревіатуру від Robotic Reconfigurable Button Basher.

Весь проект призначений для залучення уваги громадськості до проблеми швидкого отримання доступу до особистої інформації користувача, що міститься на мобільному пристрої. 20 годин максимум (адже, швидше за все, часу пройде менше), і загублений смартфон, навіть запаролений, відкриває всі свої секрети наполегливому зломщику. Само собою, розробниками системи Android передбачена можливість установки пароля з 16 цифр максимум, але, на перевірку, більшість користувачів смартфонів використовує 4-х цифрові паролі (найчастіше ті ж, що встановлені для пластикових карт). 

До слова, 6-цифровий пароль, вірніше, його підбір, забере у робота вже 2 місяці. 

Як би там не було, розробники закликають виробників мобільних пристроїв вбудовувати більш складну систему захисту телефону, ніж простий пароль.

Після показу робота на конференції всі дані будуть опубліковані у відкритому доступі, включаючи інструкції зі створення робота і файли для друку його складових частин.

Акумулятори з розплавленим металом

Зараз проблема створення ємних акумуляторів актуальна, як ніколи. Сотні видів мобільних і не дуже мобільних пристроїв працюють не дуже довго з поточними акумуляторами. Вчені намагаються шукати нові шляхи отримання ємних накопичувачів енергії, і деякі способи, запропоновані фахівцями, можна назвати дивними.

Наприклад, фізики з університету Вашингтона запропонували створювати акумулятори на основі розплавленого борида ванадію. Такі акумулятори можуть мати дуже велику ємність, проте, їх зарядка вимагає розігріву вмісту акумулятора приблизно до 800 градусів.

Літровий акумулятор з такою речовиною в якості електроліту може накопичити аж до 27 кіловат-годин. Це дуже багато, в порівнянні з традиційними акумуляторами. Але, звичайно, розігрів до 800 градусів і створення зручних пристроїв для такої перезарядки - нетривіальне завдання.

Переглядів: 424 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close