14.31.49
Наука: глибоководний восьминіг і його потомство
Наука: глибоководний восьминіг і його потомство
      У цьому випуску читайте:
  • Глибоководний восьминіг висиджує яйця 4 роки;
  • Тропічні фрукти намагаються подобатися птахам;
  • На військовому полігоні збереглися стародавні рослини.

Як глибоководний восьминіг висиджує потомство 

Виявляється, деякі тварини висиджують потомство не місяць-другий, а роки. Так, самки глибоководних восьминогів Graneledone boreopacifica висиджують яйця цілих чотири роки. Весь цей час восьминіг сидить над кладкою, намагаючись направляти струменя чистої води на яйця. Крім того, восьминіг ще й чистить свою кладку, уникаючи попадання на оболонку мулу та сміття.

Все це вчені дізналися зовсім випадково. У 2007 році було зроблено занурення на дно морського каньйону Монтерей. Там фахівці побачили самку восьминога, яка висиджувала яйця. 

Через рік, два, три, восьминіг все ще залишався на місці. У 2011 році восьминіг ще висиджував яйця. І тільки у вересні того ж, 2011 року, вчені, занурившись в черговий раз, не виявили восьминога. Крім того, було видно зруйновані зсередини оболонки яєць: маленькі восьминіжки, нарешті, вилупилися. 

Загалом-то, 4 роки - найдовший термін висужування потомства з усіх відомих випадків. 

Фрукти змінилися, щоб подобатися птахам

Ще одне цікаве дослідження показує, що тропічні фрукти змінили своє забарвлення для того, щоб стати більш привабливими для птахів. Само собою, процес зміни забарвлення проходив відповідно до еволюційних механізмів, а не усвідомлено. 

Виявляється, найбільш привабливими для тропічних птахів є чорний і червоний колір. І більшість тропічних фруктів зараз містять і той, і інший колір.

При цьому зелені фрукти Пріца не подобаються, тому можна припустити, що поширення насіння для рослин з плодами такого кольору відбувається іншим способом, а не перенесення їх птахами.

На військовому полігоні збереглася дика природа

На одній з рівнин Англії, а точніше, на рівнині Солсбері, вже більше 150 років розташовується військовий полігон. Ця рівнина ніколи не використовувалася для сільськогосподарських потреб, так що тут збереглася первозданна рослинність.

Після детального дослідження виявилося, що Солсберійську рівнину можна назвати перлиною. 

Тут зростають рослини, яких уже давно немає ніде більш. Наприклад, це карликова осока, окремий вид будяка і деякі інші рослини, які вільно ростуть тут вже сотні років.

Переглядів: 495 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close