16.53.53
Наука: 25% психологічних досліджень - недостовірні
У цьому випуску новин читайте :
  • Психологічні дослідження недостовірні на чверть ;
  • Вчені створили новий тип плаща-невидимки ; 
  • Міський ландшафт псує життя.

Психологія і дослідження 

Всі ми знаємо, що практично будь-яке дослідження можна повернути так, що його результати будуть говорити на користь теорії певного вченого. Деякі дослідження, правда, цілком об'єктивні, але от роботи психологів у цьому відношенні викликають сумнів. 

Так от, днями опублікована цікава інформація, щодо коректності результатів досліджень психологів. Виявляється, близько чверті досліджень психологів - недостовірні, оскільки для перевірки коректності наводяться неправильні критерії.

Все це підтверджується тим, що, часом, з друку відгукуються навіть роботи маститих психологів, лауреат Нобелівської премії. Що вже говорити про звичайних дослідників.

Плащ- невидимка

У цьому випадку "невидимка" означає "невидимий в мікрохвильовому діапазоні", у звичайному спектрі все буде прекрасно видно. 

Так от, вчені з американського університету створили м'який плащ-невидимку, який невидимий в мікрохвильовому діапазоні. Цей спосіб відрізняється від того, що і використовується зазвичай. 

Американські фізики запропонували не відхиляти випромінювання, а придушувати його, використовуючи плівку з мікроскопічними випромінювачами, які взаємодіють із звичайним випромінюванням. 

Стівен Хокінг назвав бозон Хіггса "нудним" 

Вірніше, назвав він так не саму частку а сам факт її відкриття. За словами вченого, якби бозон відкрити не вдалося, тоді було б цікаво - фізику довелося б міняти, пристосовуючи до нових умов і знань. Можливо, переглянути би довелося все фундаментальне знання, що відноситься до фізики.

Але, оскільки нічого подібного не сталося, наука і далі розвиватиметься в колишньому напрямі, використовуючи теорії, висунуті ще в 60 - і роки.

Переглядів: 205 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close