DVI

Вівторок, 24.04.2018, 05.28.45
Головна » 2017 » Липень » 4 » НАТО розглядає кібератаку вірусом Petya.A як акт військової агресії і може відповісти на напад
11.00.20
НАТО розглядає кібератаку вірусом Petya.A як акт військової агресії і може відповісти на напад

      Минулого тижня була зафіксована масована атака вірусу Petya.A на українські компанії і органи державної влади. Постраждали також організації і в деяких інших країнах, але основна кількість заражень довелося саме на Україну. Дослідники з питань інформаційної безпеки дійшли згоди щодо того, що даний інцидент був політично мотивованою кібератакою.

Центр співпраці з кібербезпеки НАТО (CCD COE) опублікував заяву, в якій стверджується, що напад, імовірно, було скоєно державним органом або групою зі схваленням держави. Такий розвиток подій дозволяє розглядати дану кібератаку в якості військового акту, що ініціює статтю 5 Вашингтонського договору і змушує союзників НАТО реагувати відповідним чином.

«Так як метою [кібератаки] були важливі урядові системи, то в разі, якщо операція приписується державі, це може вважатися порушенням суверенітету», - написав дослідник CCD COE Томаш Мінарік (Tomáš Minárik). «Отже, це може бути розцінено як міжнародна противоправне діяння, що може дати цільовим державам кілька варіантів відповіді контрзаходами».

У заяві говориться, що дослідний центр кібербезпеки CCD COE, що базується в Естонії, згоден з дослідниками, які проаналізували деталі атаки. Вірус Petya.A, судячи з усього, був націлений не так на широкий спектр користувачів, а на великі українські компанії, саме на Україну припала основний тягар атаки. Цей факт, поряд з основними помилками, які зроблені в сфері вимоги викупу, наштовхує на думку, що за цією атакою стоять не кіберзлочинці.

За версією СБУ, організацією даної кібератаки на українські компанії і держоргани займалися російські спецслужби, хоча в НАТО не називають конкретних доказів, що свідчать про причетність до цього російського уряду.

Джерело: The Verge
Переглядів: 62 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: