DVI

Четвер, 26.04.2018, 05.01.12
Головна » 2016 » Листопад » 4 » NASA завершило зборку найбільшого і потужного космічного телескопа «Джеймс Уебб»
12.00.57
NASA завершило зборку найбільшого і потужного космічного телескопа «Джеймс Уебб»

      Збірка космічного телескопа «Джеймс Уебб», в якому всі бачать наступника орбітального телескопа «Хаббл», нарешті завершена. Це важлива віха в життєвому циклі космічного апарату, розробка якого ведеться безперервно останні 20 років. Глава NASA Чарльз Болден і інші члени місії «Джеймс Уебб» провели спільну прес-конференцію з нагоди такої знаменної для аерокосмічної індустрії події в Центрі космічних польотів Годдарда, де проводилася збірка телескопа.

«Сьогодні ми святкуємо той факт, що збірка телескопа повністю завершена, і ми обов'язково доведемо його працездатність», - цитує джерело слова старшого наукового співробітника місії «Джеймс Уебб» Джона Мазера.

Після свого відходу у велике плавання «Джеймс Уебб» формально отримає статус найбільшого і найпотужнішого космічного телескопа, наявного в розпорядженні людства і здатного зазирнути в найвіддаленіші куточки всесвіту, де знаходяться галактики, що зародилися через мить після Великого вибуху. Для цього телескоп буде використовувати безліч наукових інструментів, які працюють в інфрачервоному діапазоні - випромінювання з довжинами хвиль в цій області спектра асоціюються з виділенням тепла.

614445main_013526_white2-0

Головне дзеркало телескопа складається з 18 шестикутних сегментів. Діаметр його дзеркала становить 6,5 метра. Для порівняння, телескоп «Хаббл» має дзеркало діаметром 2,4 метра.

Загальна площа дзеркала становить 25 квадратних метрів, маса - 705 кілограмів, а роздільна здатність - менше 0,1 секунди дуги. Кожен сегмент масою 20,1 кілограма виготовлений з легкого і міцного берилію і покритий шаром золота товщиною 100 нанометрів - це в 1000 разів тонше за товщину людської волосини. Золото було вибрано через здатність ефективного відбитя інфрачервоного випромінювання з довжиною хвилі від 0,6 до 28,5 мікрометра. Загальна маса покриття становить 48,25 грама. Само собою, при запуску дзеркало буде знаходиться в закритому стані і буде розгорнуто протягом двох з половиною тижнів після виходу телескопа на орбіту.

Але перш, ніж названий ім'ям другого керівника NASA телескоп відправиться в свою подорож, NASA має провести ще безліч контрольних тестів. Буквально вчора був проведений попередній тест з метою калібрування дзеркала. Для цього апарат був встановлений у вертикальному положенні, після чого за допомогою інтерферометра вчені «атакували» його пучками світла з довжиною хвилі близько 700 нанометрів. Найближчим часом інженери будуть зайняті аналізом результатів тесту. Також «Джеймс Уебб» ще належить пройти випробування механічну міцність: на цьому етапі вчені будуть імітувати умови запуску апарату на орбіту з урахуванням супутнього рівня звуку і вібрацій.

Запуск телескопа з космодрому Куру запланований на жовтень 2018 року. На орбіту конструкцію виведе французька ракета Ariane 5. Розрахунковий термін служби складає 5-10 років.

Джерело: The Verge

Переглядів: 177 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: