14.07.15
NASA відповідає на питання про Curiosity
NASA відповідає на питання про Curiosity

                      Ймовірно, ви вже знаєте, що марсохід "Цікавість" на Марсі, і вже надіслав серію фотографій з Марса. Ця подія складно було пропустити - про нього писали всі, і говорили все. Зараз марсохід входить в активну фазу, і починає працювати на благо науки і всього людства. Природно, у багатьох з нас є достатня кількість питань, які в ЗМІ ніяк не висвітлювалися. Але недавно деякі питання були задані одному з розробників марсохода, що працює в NASA. Відповіді на питання - в продовженні цієї невеликої статті. 

1. Якщо буде знайдена життя на Марсі, розкажуть про це?

Так, звичайно. Але перш, ніж розповісти про щось, ми повинні будемо перевірити отриману інформацію, і перевірка повинна бути дуже ретельною. Якщо життя дійсно буде знайдена, і перевірки це підтвердять, ми обов'язково опублікуємо докладну інформацію про цю подію.

2. Оскільки доба на Марсі довше, ніж на Землі, чи означає це, що в NASA теж працюють довше?

Вірно підмічено - нам доводиться працювати в середньому не 24 години на добу, а 24 години і 40 хвилин. Звичайно ж, ми працюємо позмінно, тому проблеми ніякої в даному випадку немає. Тим не менш, є деякі складнощі, включаючи необхідність щодобового перенастроювання годин, розрахованих на 24 години.

3. Енергосистема марсохода розрахована на 14 років. Чому заявлений час роботи - всього 2 роки?

Справа в тому, що і раніше було заявлено про досить короткому експлуатаційному періоді (90 днів). Але ж Opportunity працює вже 8 років, замість 90 днів. Так що хотілося б сподіватися, що і Curiosity буде працювати не 2 роки, а набагато довше. Це ми побачимо в подальшому.

4. Чому фотокамера і комп'ютер такі малопотужні? Чи не можна було встановити більш потужні елементи конфігурації?

Звичайно ж, можна. Але ви не повинні забувати про те, що ми почали все проектувати ще 8 років тому. І сам проект був практично готовий саме тоді. А весь цей час ми займалися реалізацією проекту на практиці. Саме тому сучасні смартфони перевершують по обчислювальній потужності наш марсохід. Але не можна забувати і про те, що ми встановлювали не звичайні комплектуючі, а ті, що максимально захищені від зовнішніх впливів. Вони створювалися спеціально для марсохода. До слова, програмування ведеться на мові програмування "Сі".

5. Чи було щось, що ви не змогли передбачити?

В принципі, майже ніяких несподіванок не сталося. Єдине, частинки породи, які потрапили на дах марсохода, більше за розміром
( фото ), ніж ми очікували. Але це не проблема, нічого страшного не трапилося.

6. Скільки в середньому людина зараз у команді творців ровера?

Близько 250 вчених і 160 інженерів. При цьому режим нашої роботи - 24,6 години. Звичайно, ми працюємо позмінно, але все одно, це складно.

7. Що в конструкції ровера найцікавіше для обивателя?

У нашого марсохода є лазер, який може випаровувати камені!
Переглядів: 445 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close