DVI

Середовище, 21.03.2018, 12.33.39
Головна » 2016 » Серпень » 10 » NASA створило камеру для ефективної зйомки HDR відео роботи ракетних двигунів
10.30.04
NASA створило камеру для ефективної зйомки HDR відео роботи ракетних двигунів

      Космічне агентство NASA створило камеру, яка здатна знімати в уповільненому режимі полум'я ракетного двигуна в широкому динамічному діапазоні. Вона отримала назву HiDyRS-X (High Dynamic Range Stereo X).

Камера HiDyRS-X використовувалася під час недавнього випробування одного з прискорювачів ракети Space Launch System. При цьому вона дозволила зафіксувати безпрецедентно деталізоване зображення. Ракета Space Launch System отримає два таких твердопаливних прискорювача, кожен з яких здатний спалювати 5,5 тонни палива в секунду і забезпечувати тягове зусилля 3,6 млн фунтів (1,6 млн кг).

Проблема зйомки подібних тестів і запусків ракет полягає в тому, що вогненні факели виходять надзвичайно яскравими. Таким чином, оператори можуть або налаштувати експозицію для зйомки яскравого полум'я (в такому випадку інші об'єкти в кадрі будуть темними), або для зйомки інших об'єктів (але тоді полум'я буде виглядати білою плямою, що не містить деталей).

Камера HiDyRS-X вирішує цю проблему. Вона дозволяє однаково добре відображати факел полум'я і інші об'єкти в кадрі. Для цього використовується одночасна зйомка з різними настройками експозиції. Потім такі кадри об'єднуються в одне HDR відео.

Незважаючи на те, що камера дозволила отримати відмінне зображення роботи ракетного двигуна, тест виявив і кілька проблем в поточній версії системи. По-перше, автоматичний таймер камери не спрацював належним чином, і команда пропустила момент запалювання. Один з операторів досить швидко вручну перевів вимикач в потрібне положення. Але незабаром після цього генеруємий прискорювачем тиск призвів до відключення джерела живлення камери. У NASA мають намір усунути виявлені проблеми.

Джерело: The Verge
Переглядів: 112 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: