09.47.35
NASA профінансувала дослідження глибокого сну для польоту на Марс

      Космічні туристи, що перебувають у стані глибокого сну, були частиною наукової фантастики, але науковці все ближче до реалізації цієї концепції польоту космонавта.

Якщо ви не знайомі з концепцією, то далі швидкий огляд. Далека подорож у космосі є складною. Із сучасними технологіями, подорож до планети як Марс займе коло 180 днів. Підтримувати команду людей живими (зайняти їх чимось) у космосі на такий довгий період не важко, але це потребує великої кількості їжі, води, енергії та інших компонентів. Це робить людські місії дуже дорогими, адже що більше ваги потрібно вивести на орбіту – тим дорожчою буде місія.

У теорії, анабіоз може вирішити проблему. Якщо б астронавтів помістити у глибокий сон під час подорожі, то можна зекономити ресурси. У такому випадку вони можуть поміщатися у сон на початку та прокидатися у місці призначення.

Зараз, на початку підготовки місії на Марс, NASA починає досліджувати дану ідею і недавно надала фінансування інженерній фірмі SpaceWorks Enterprises, щоб допомогти досягти прогресу у роботі.

Науковці працюють над тим, щоб помістити людину в стан заціпеніння – стан у якому метаболізм сповільнюється. Щоб досягти цього, компанія розробила три-ступеневу систему. На першому етапі людині блокують м’язову активність, а на другому – знижують температуру тіла на 6 градусів, що сповільнить метаболізм на 50-70%. Зниження температури досягається інгаляторами та холодними подушечками. Останньою фазою є постачання всіх необхідних нутрієнтів штучним способом.

Використовуючи ці методи, SpaceWorks змогла помістити людину у капсулу на тиждень – вражає, але це далеко від необхідних термінів. У додаток до проблеми подовження періоду оціпеніння, компанія має вирішити ще ряд проблем. Потенційними небезпеками є пневмонія, атрофія м’язів та кісток; також невідомий вплив тривалого охолодження на людські органа. Тому науковцям варто ще добре попрацювати, щоб реалізувати давню мрію людства – підкорити Марс.

Переглядів: 314 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close