DVI

Субота, 21.07.2018, 22.10.55
Головна » 2018 » Липень » 11 » Наркомани масово використовують фітнес-браслети і розумнийі годинник для запобігання передозування
14.00.10
Наркомани масово використовують фітнес-браслети і розумнийі годинник для запобігання передозування
      Журналісти видання CNBC провели невелике розслідування, в ході якого виявилася далеко не сама позитивна тенденція, пов'язана з використанням трекерів відстеження фізичної активності і розумних годинників. Як з'ясувалося, останнім часом пристрої цієї категорії користуються величезною популярністю серед осіб, які навряд чи прийдуть комусь на думку, коли думаєш про цільову аудиторію цих продуктів. В даному випадку мова про наркозалежних або, як зазвичай кажуть в народі, наркоманів. Останні відкрили для себе Apple Watch, Fitbit і інші моделі, і використовують їх для відстеження здоров'я серця (в даному випадку показника ЧСС), щоб уникнути передозування.

Видання розповідає реальну історію з життя, головним героєм якої виступає людина під ім'ям Оуен. Втім, насправді його звати інакше, для публікації матеріалу ім'я було змінене, але не суть.

Так ось, Оуен, який є наркоманом і сидить на кокаїні, розповів, як відкрив для себе новий спосіб застосування фітнес-технологій. Як розповідає видання, одного разу Оуен зауважив, що після чергової дози наркотику його трекер Fitbit вказав на підвищений до 150 ударів в хвилину пульс. Оуен поділився своїм відкриттям з другом, після чого вони провели ще один експеримент. Після того, як друг Оуена прийняв наркотики, його пульс зріс з 80 до 150 ударів в хвилину і почав знижуватися тільки через 20 хвилин. Тепер Оуен постійно використовує фітнес-трекер саме для відстеження ЧСС під час вживання наркотиків. Він стверджує, що таким чином піклується про своє здоров'я, як би абсурдно це не звучало. Коли пульс перевищує 150 ударів в хвилину, Оуен відмовляється від прийому наркотиків.

Журналістам CNBC вдалося знайти у відповідних гілках форуму Reddit, Twitter та інших соціальних мережах, масу свідчень того, що подібного роду випадки зовсім не поодинокі, а подібне застосування фітнес-технології вже давно норма серед відповідної категорії населення.

Видання звернулося за консультацією до фахівців в області охорони здоров'я. І лікарі підтвердили, що прийом наркотиків цілком може спровокувати зупинку серця, інсульт, стенокардію і масу інших проблем зі здоров'ям, які можуть привести до летального результату. У той же час вони заявили, що ніякі фітнес-трекери не допоможуть наркоманам шляхом відстеження ЧСС запобігти ризику виникнення серцевого нападу, навпаки, покладаючись на гаджети, вони піддають себе ще більшому ризику. Тобто, це не більше, ніж ілюзія безпеки.

Джерело: CNBC
Переглядів: 23 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: