21.30.01
Найвідоміші невдачі в світі hi-tech
Найвідоміші невдачі в світі hi-tech

              Зараз ми бачимо, як деякі гаджети, тобто пристрої, в буквальному сенсі слова захоплюють світ. Планшети, нетбуки, комунікатори та телевізори всіх мастей - за цими пристроями полюють багато. Деякі з подібних девайсов стали дуже популярними за останній рік-два. Але, ясна річ, не всі інновації чекала слава. Є проекти, які виглядали ну дуже багатообіцяюче, а ось "в народ" не пішли. І таких пристроїв досить багато, можливо, їх не менше, ніж тих, що стали популярними. Давайте подивимося на наших "невдах".

Sony Rolly

Музичний плеєр у вигляді яйця свого часу заполонив сторінки комп'ютерних та навколокомп'ютерні журналв, його рекламували в Мережі та по ТБ. Я пам'ятаю, коли починалася рекламна кампанія по просуванню цього девайса. Начебто і розробник дуже великий - корпорація Sony рідко випускає щось, що не стає популярним. Тим не менш, пристрій "не пішло". Швидше за все, причиною став малий об'єм вбудованої пам'яті (всього 2 ГБ) і висока вартість - близько 400 доларів США. Плюс такої девайс не дуже-то і зручно носити з собою, та й для того, щоб змусити яєчко танцювати, потрібно розбиратися з програмним забезпеченням. Загалом, непоганий ніби як проект швидко канув у Лету.



Microsoft ActiMates

У 2007 році корпорація Microsoft спільно з компанією PBS запустили проект, який дозволяє використовувати телевізор та іграшки для поліпшення навчання дітей. Іграшки, які поставлялися в комплекті з навчальним пакетом, є копією ТБ-персонажів, популярних серед дітлахів Великобританії. Ніби як проект досить цікавий, але все ж Microsoft спіткала невдача. Справа, напевно у високій вартості комплекту і в тому, що батьки не хотіли використовувати телебачення для навчання дітей.



IBM PCjr

Ще один проект з досить високим потенціалом, який отримав назву PC junior. Ідея, справді, дуже інноваційна, тим більше, що все це відбувалося в 1984 році. Для того часу це було щось особливе. Тим не менш, не дуже якісна клавіатура, слабкі ігрові можливості пристрою і несумісність з іншими рішеннями привели цей проект до краху вже в 1985 році.



Нетбук кінця 1990-х, початку 2000-х

Природно, є величезна різниця між зовнішнім виглядом пристрою 90-х і тим, як виглядають нетбуки сьогодні. Проте, ідея нетбуків не нова. У 1990 році відразу кілька компаній стали пропонувати споживачам малопотужні комп'ютери з урізаними можливостями. Такі пристрої дозволяли виконувати офісну роботу, і працювати в Мережі. Такі пристрої найчастіше поставлялися з підпискою на пакет доступу до Мережі на певний час.

Але ідея швидко зникла з ринку комп'ютерів, оскільки багато покупців воліли купувати повні версії ПК, підключаючи їх до Мережі самостійно. Слабомощние комп'ютери мало кого цікавили в той час, тим більше, що ціна на них була все ж досить високою.



Gizmondo

Це пристрій з'явився в 2005 році, і здавалося не просто перспективним, а дуже перспективним - адже це була перша подібна портативна ігрова консоль. Потужна конфігурація, зручне управління і інші достоїнства могли зробити цю консоль лідером у своїй галузі. Тим не менш, висока ціна і мала кількість сумісних ігор звели нанівець зусилля виробників просунути пристрій на ринку.

Переглядів: 448 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close