11.09.09
Найвідоміші катастрофи космічних кораблів, зняті на відео
Найвідоміші катастрофи космічних кораблів, зняті на відео 
     Останнім часом якось вже дуже часто передають про аварії та катастрофи з космічними апаратами. У багатьох навіть складається враження, що все це відбувається саме зараз, хоча раніше все було добре.

Насправді це не так, і аварійні ситуації, а також аварії космічних кораблів траплялися і раніше. Деякі з них знімалися на відео.

Challenger

Космічний човник "Challenger" стартував у ясний і погожий день 28 січня 1986. Тисячі людей прийшли поспостерігати за пуском корабля, і сотні камер знімали процес запуску. Ніхто не підозрював, що через пару хвилин станеться катастрофа, яка взагалі поставить під загрозу космічну програму.

Космічний корабель вибухне, і його уламки впадуть в Атлантичний Океан. Само собою, вся команда, семеро людей, загинула.

Розслідування показало, що всьому виною неполадки в паливній системі, і ці неполадки привели до катастрофи.

Columbia

 Ще одна подібна катастрофа трапилася з космічним челоноком "Columbia", 1 лютого 2003 року. Корабель вибухнув, а його уламки розкидало над Техасом і Луізіаной. Члени команди корабля загинули, як і в попередньому випадку, це сім осіб. 

Катастрофа трапилася ніби як через дрібницю: від обшивки відколовся шматок теплоізоляції, в результаті система термозахисту вийшла з ладу, що й призвело до настільки жалюгідного результату.

Після катастрофи космічна програма, пов'язана з шаттлами, була заморожена на пару років, конструювання МКС було заморожено, і тільки Російське Федеральне Космічне Агентство поставляло частини для МКС, протягом 29 місяців.

Vanguard TV3

Ця катастрофа сталася ще в 1957 році, коли США спробували відправити перший космічний супутник на орбіту. 6 грудня 1957 ракета піднялася приблизно на 1,2 метра над поверхнею землі, і сталося те, що довго ще снилося в кошмарах розробникам: ракета втратила рівновагу, впала на землю і вибухнула. Само собою, враховуючи те, що баки були повні палива, вибух був просто величезним.

Titan 34D-9 KH9-20

Ще одна катастрофа, яка сталася в 1986 році - цей рік був воістину "чорним" для NASA. 18 квітня 1986 була запущена ракета, що була частиною мільярдної програми зі створення мережі супутників.

Результат запуску ви можете бачити нижче.

Proton-M

Якщо думаєте, що ракети вибухають тільки у американців, помиляєтеся. Приміром, цього року вибухнула ракета Proton-M, гордість російської аерокосмічної промисловості. Сталося це всього тиждень тому, другого липня.

Жертв не було, тільки величезні фінансові збитки і російської космічної програми.

Titan 4A

Ця катастрофа відноситься до числа найбільш збиткових, за всю історію розвитку космічної програми не було більш руйнівних катастроф. Так, ракета Titan 4A зі своїм супутником, який вона несла на орбіту, коштувала близько мільярда доларів США, і навіть трохи більше.

Переглядів: 698 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close