DVI

Понеділок, 26.08.2019, 06.40.12
Головна » 2013 » Квітень » 12 » Найстарша зірка нашої Галактики
16.00.38
Найстарша зірка нашої Галактики
Старейшая зірка нашої Галактікі

        Вченим вдалося виявити дуже стару зірку в нашій Галактиці. Ім'я цієї зірки відповідне: Зірка Мафусаїла (для тих, хто не в курсі - Мафусаїлів звали біблійного довгожителя, який прожив багато сотень років).


 За попередніми прикидками вік зірки склав близько 16 мільярдів років, чого, звичайно ж, бути не може, оскільки сама наша Всесвіт з'явився десь 13,8 мільярда років тому. Після повторних досліджень виявилося, що зірка дійсно дуже стара, але її реальний вік все ж трохи менше. 

 До речі, каталожне найменування зірки -  HD 140283 , це світило відноситься до класу червоних субгігантов ( тобто, наявність планет у такої зірки під великим питанням). Хімічний склад зірки - водень і гелій, з дуже невеликою кількістю металів. Подібний склад, за словами вчених, мають тільки дуже старі зірки. Крім того, яскравість HD 140283 вельми низька, що пояснюється "вигорянням" палива.

Від Землі до цієї зірки всього 190 світлових років (це дуже небагато за космічними мірками). Розташований зоряний старець на околицях галактики, де вчені давно вже помітили велику кількість темної матерії (ні, не тієї темної матерії, яка фігурує у звітах сучасної астрономії, а просто темна речовина, що поглинає світло). Так от, саме це речовина є причиною штучного "старіння". Зірка не настільки тьмяна, як здається з Землі, і тому її вік дещо вищий, ніж 16 мільярдів.

Сама зірка ненабагато молодший Всесвіту, реальний вік світила складає 13,7 мільярдів років, а вік Всесвіту, як говорилося вище - 13,8 мільярда років . Так що Зірка Мафусаїла дійсно дуже і дуже стара, але все ж вона з'явилася вже після утворення Всесвіту, більше того, це зірка другого покоління.

Переглядів: 251 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: