DVI

Середовище, 21.08.2019, 18.52.27
Головна » 2013 » Квітень » 16 » Найнезвичайніші скам'янілості: привіт з далекого минулого
17.59.49
Найнезвичайніші скам'янілості: привіт з далекого минулого
Найнезвичайніші скам'янілості: привіт із далекого минулого

          Всі ми знаємо, що наша планета приховує багато цікавого, свідоцтва минулих епох, які, на жаль, вже пішли у забуття. І з'ясувати, що відбувалося в минулому (мільйони років тому) дуже непросто.


 Допомагають вченим у цьому скам'янілості різного роду, що демонструють нам різноманітність тваринного і рослинного світу минулого Землі. Бувають копалини, які, окрім як «скарб» (звісно, з наукового плану) охарактеризувати не можна. І ось ці скарби: 

Павук і його жертва (100 мільйонів років тому)

 Викопні подібного роду зустрічаються надзвичайно рідко, це поодинокі екземпляри. Тут зображено павук, який атакує свою жертву. Потім і одного і другого накрила смола хвойного дерева, в результаті ми отримали шматок бурштину з яскравою картиною життя членистоногих далекого, дуже далекого, минулого. 

 Якщо подумати, то ймовірність отримання подібної сценки в шматку бурштину надзвичайно мала. Тим не менш, щаслива випадковість надала вченим, та й обивателям, можливість оцінити різноманітність життя. 

Викопний носоріг (10 мільйонів років тому)

Череп великого носоорога був знайдений в Туреччині. Це тварина загинула випадково, а причина - виверження вулкана, що трапилося 10 мільйонів років тому. Палеонтологи вважають, що вулканічні бомби - головна причина смерті тварини, яке було просто забито до смерті падаючими з неба розпеченими шматками породи. Череп буквально «запікся», і це не дивно, оскільки температура порід досягала 450 градусів Цельсія.

За словами фахівців, останки ссавців дуже рідко зустрічаються у вулканічних породах, здебільшого тому, що висока температура, актуальна при виверженні вулкана, знищує часто навіть кістки. Але в даному випадку вченим пощастило, і череп носорога був знайдений практично неушкодженим.

Мегалодон (викопна гігантська акула)

Акула, якій належала гігантська щелепу, зображена на фото, загинула близько півтора мільйонів років тому. Розмір цієї акули становила 16 метрів, і, як бачимо, людина була б зовсім нецікавий такий громадині в якості видобутку. Ймовірно, Мегалодон полювали на більш великих істот, яких у той час було в морі дуже багато. І так, на цій щелепи нарахували 182 зуба, можете собі уявити? У наш час практично немає морських тварин, які могли б чинити опір Мегалодон.

Гігантська бджола (50 мільйонів років тому)

Викопні комахи, яких часом знаходять палеонтологи, мали дуже примітні розміри. Як приклад можна навести величезну бджолу, знайдену в осадових породах (вірніше, знайдений її відбиток). Її тіло мало довжину понад п'ять сантиметрів. Уявляєте, як виглядав рій таких бджіл? Напевно, їх боялися навіть динозаври, причому не тільки дрібні або середні.

Для порівняння показано тіло колібрі, яке приблизно дорівнює довжині тіла бджоли (Якщо не враховувати пір'я хвоста). Зараз такого розміру досягають тільки матки бджіл деяких видів, які водяться в тропічній Африці.

Гігантський пінгвін (35 мільйонів років тому)

Останки (скам'янілі, само собо) гігантського пінгвінча були знайдені в Перу, про що була написана велика наукова стаття. І навіть, якщо не вдаватися в науку, то пташка була дійсно примітною. Маса її становила 54-59 кілограма, а розміри у два рази перевищували розмір імператорського пінгвінча, який вважається найбільшим видом пінгвінів на даний момент.

У пінгвіна був подовжений дзьоб, яким, як вважають вчені, було зручно ловити рибу в екваторіальному море того часу.

Шаблезуба білка (100 мільйонів років)

Так, уявляєте, не тільки тигри були шаблезубими багато років тому. Були й білки, які теж мали зуби у вигляді невеликих Забель. І розмір цих зубів становив близько п'ятої частини розміру тіла білки. Жили ці тварини приблизно 100 мільйонів років тому, набагато раніше шаблезубих тигрів.

За словами палеонтологів, знайти такий рідкісний вид ссавця, та ще такого древнього - щось на зразок виграшу в лотерею. На думку вчених, зовнішній вигляд цієї «білочки» цілком відповідав зовнішньому вигляду мультяшного героя в «Льодовиковий період».

Викопний кит

Скам'янілий скелет кита, який виступає з осадових порід дна океану, був виявлений не вченими, а серферами, близько каліфорнійського узбережжя. У момент виявлення сталася сильна відлив, і оголеному дно показало здивованим спортсменам-аматорам великий скелет якоїсь тварини.

Після того, як фотографії скелета потрапили в Мережу, знайшлися вчені, які визначили скам'янілість, як останки викопного кита часів Пліоцену.

Гніздо динозаврів (70 мільйонів років)

У Монголії один з палеонтологів випадково відкрив ціле гніздо динозаврів, з останками 15 динозаврів-малюків. Збереглися вони дуже добре, і вчений зміг детально проаналізувати знахідку. Загалом-то, одним з результатів дослідження як раз і стало доказ «гнезованія» динозаврів, які, як виявилося, перші тижні після вилуплення з яйця проводили в гнізді. Так що у динозаврів був цілком собі пристойний материнський інстинкт, завдяки якому і вигодовують малюків.

Може бути, за ними доглядав і «батько», але це, звичайно ж, довести зараз практично неможливо. Що стало причиною загибелі динозавриков, поки неясно.

Хвощ (300 мільйонів років)

Це не дуже рідкісна знахідка, але настільки добре зберігся хвощ, що закарбувалися навіть нерівності «листя» (у хвоща таких немає), загалом-то, є подією визначною.

Дивний черв'як (542 мільйона років тому)

Скам'янілі останки хробака, який жив пів-мільярда років тому, були знайдений вченими в канадському Національному Парку Yoho. У хробаків, як відомо, зовсім ні скелета, і тому знахідки, подібні до цієї, зустрічаються вкрай рідко.

Палеонтологи вважають, що цей черв'як є промежуточнм ланкою розвитку між, власне, хробаками, і іншими мешканцями морів і океанів. Тобто, це одна з раніше Незнайдений ключових «ланок» еволюції.

Переглядів: 605 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: