10.33.07
Найнезвичайніші банкноти світу
Самие незвичайні банкноти міра
       Думаю, кожен з нас бачив досить дивні купюри (може, й монетки). До числа дивних можна зарахувати купюри незвичайної форми, незвичайного номіналу і всі інші дивні грошові паперові знаки.

Гроші, про які йде мова в продовженні, можна вважати найбільш дивними, оскільки аналогів їм просто немає.

Купюра номіналом в +500000000000000000000

Я вже навіть не пам'ятаю, як таке величезне число називається. Але це не фантастика, а реальний грошовий знак неіснуючого нині держави Югославія. Гіперінфляція вразила Югославію в 1989 році, до моменту проведення реформ в 1994 році. У 1988 році була видрукувана саме ця купюра. На жаль, я не в курсі, що саме можна було купити за такі гроші. Буханець хліба?

Банкнота з концентраційного табору

Ці гроші були створені наці для євреїв у концентраційному таборі з Чехословаччини. Цей табір служив зразково-показовим для Червоного Хреста та інших організацій, які приїздили перевіряти умови життя людей, що проживають тут.

Нацисти створили в цьому таборі школи для дітей, проводили культурно-освітні заходи для ув'язнених, і навіть випустили грошові знаки для внутрішнього обігу.

Насправді, близько 30 тисяч чоловік загинуло в цьому таборі, і близько 90 тисяч з мешканців "райського" концентраційного табору були відправлені до інші місця, ще страшніші.

Самі купюри були пред'явлені Червоному Хресту, але насправді ніколи не використовувалися, і не мали ніякої ціни.

Сотня трильйонів доларів (Зімбабве)

Ще одна купюра величезного номіналу, що використовувалась в Зімбабве в 2009 році. Там, як відомо панує економічна анархія, а паперові гроші навіть здають в макулатуру. Часом вага паперових грошей, за які можна купити буханець хліба, перевищує вагу самої буханця.

Сто мільйонів мільярдів пенго (Угорщина)

Так, у цій країні була зафіксована максимальна гіперінфляція з усіх можливих. Сталося це в 1946 році, так що це не наслідок сучасних економічних потрясінь. Так от, сто мільйонів мільярдів - це 100.000.000.000.000.000.000. Зрозуміло, що нулі не вміщалися на купюрі, тому їх і не друкували, прописуючи словами цифри. У липні 1946 року пенго були замінені форинтами, валютою, досі є офіційною валютою Угорщини.

Найстаріша купюра - 1380

Ця купюра є найбільш древньою зі всіх збережених. Була вона випущена в 1380 році, хоча паперові гроші використовувалися в Китаї ще в 800 році нашої ери.

Notgeld (Німеччина)

 Ця купюра - щось на зразок купонів, які використовувалися в Україні, після розвалу СРСР. До слова, Notgeld може вважатися найбільш незвичайною з усіх "екстрених" валют, що випускалися в якості заміни звичайних грошей. Як бачите, оформлення грошики не просто незвичайне, а дуже незвичайне. Цікаво, як подібна річ була допущена до обороту? 

Банкнота з Ейнштейном

У 1952 році ізраїльський прем'єр-міністр Бен-Гуріон запропонував використовувати особа Альберта Ейнштейна в якості деталі оформлення нової ізраїльської купюри, грошового знака в 5 одиниць, Lirot. Саме ця купюра була випущена в 1968 році.

Переглядів: 912 | Додав: dvi | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close