08.42.52
Найнебезпечніші діючі вулкани світу
      Сьогодні поговоримо про небезпечні і прекрасні  діючі вулкани світу. Ці древні красиві гори з кратерами, колись були важливою ланкою у формуванні нашої планети, і по всій Землі їх було безліч. Зараз, порівняно з минулими епохами їх залишилося небагато, проте деякі з них вивергаються, захоплюють і знищують одночасно.

Людство, незважаючи на всі досягнення науки і безперервне стеження за діяльністю вулканів, так до кінця і не навчилося розгадувати їхні таємниці і передбачати виверження. 

1. Везувій

Цей вулкан є найвідомішим і, впевнений, першим крутиться у вас на мові, при самому слові "вулкан". Знаменитий тим, що в 79 році він знищив Помпеї, поховавши жителів під завалами лави, пемзи і попелу, вулкан не вщухає й донині, і  в 20 столітті, зруйнував вже відразу цілих два міста Сан-Себастьяно і Массу. 

Взагалі,за всю свою історію періодичність виверження Везувію була така, що якби навколо нього постійно відбудовували міста, що в принципі і робили, так як вулканічний грунт надзвичайно придатний для землеробства, то вулкан знищував би їх понад 80 разів. 

При такій надактивності Везувій піддався самій пильній увазі вчених і тепер вважається самим вивченим і передбачуваним на виверження вулканом, доступним, до речі, для піших екскурсій та огляду, разом з національним парком. 

2. Ньірагонго

Від рекордсмена Європи відразу до рекордсмена Африки Ньірагонго найнебезпечніший вулкан в Африці за його надзвичайної вулканічної активності і особливого хімічного складу лави. Активність і правда позамежна більше половини вивержень в Африці припадає саме на цей вулкан. 

Головна небезпека лавове озеро в кратері вулкана з температурою 982 С. За таких умов лава вулкана надзвичайно гаряча і рідка, і при гігантської силі підземних поштовхів досягає сплеску до 30 м і стікає вниз зі швидкістю 100 км /год. 

Регулярно наносячи руйнування вулкан тільки в 2002 році забрав життя 147 осіб, заподіяв збиток і залишив без даху над головою кілька тисяч людей. Незважаючи на оточенням вебкамерами, сейсмографами та іншими приладами для спостереження за активністю вулкана, виверження Ньірагонго так до кінця точно ніхто передбачити не може. 

3. Йеллоустоун

Головний винуватець кінця світу за версією творців фільму "2012" знаходиться на території Єлловстонського національного парку. Вченими дане чудо природи класифікується як супервулкан тобто в три рази більше і могутніше звичайних, і він є абсолютним чемпіоном за силою і потужністю серед вулканів на планеті.

Вулкан оточують кілька гарячих гейзерів, які, до речі, в 2002 стали помітно гарячіше, а грунт став подавати ознаки підготовлюваного виверження. В 2006 було також зафіксовано підняття  ґрунту на 4-6 см на рік і створення незрозумілого рельєфного конуса на дні Єлловстонській озера.

Вчені довели, що неймовірно сильні виверження даного вулкана мали місце бути і раніше в історії, про що свідчить ландшафт місцевості, наявність гарячих джерел та інші фактори. Проміжок між виверженнями 600 тисяч років, і за попередніми оцінками, з моменту останнього виверження пройшло 640 тис. років. 

4. Попокатепетль

Цей вулкан, зі смішним для українського вуха назвою, довгий час вважався заснувшим, але під кінець 20-століття вирішив раптом прокинутися. З тих пір мешканці столиці Мексики Мехіко, що знаходяться всього в 20 кілометрів від чудовиська, постійно готові до евакуації. 

У 21 столітті вулкан показує, що анітрошки не збирається ослабляти своєї активності і радував виверженнями з 2002, практично через кожні чотири роки, що стосується же викидів сірки і попелу, то вони відбуваються регулярно щомісяця.

Все це не зупиняє гарячу мексиканську націю, яка продовжує розростатися і будуватися поруч з вулканом, також влаштовуючи його штурм альпіністськими командами. Очевидно, слава Еренсто Че Гевари, який підкорив Попокатепетль в 1955  році, до цих пір не дає їм спокою. 

5. Чайтен

Вулкан Чайтен дрімав близько 9,5 тис. років, але ось зовсім недавно вирішив прокинутися і оскаржити звання самого небезпечного вулкана на Землі. Почавши вивергатися в 2008 році, вулкан не зупиняється досі. На його схилах утворюються бічні кратери, посилюючи викиди лави. 

У 2008 році виверження чайтен було настільки сильним, що небо над Буенос-Айресом було затягнуто густим смогом через викид попелу. Однойменне місто Чайтен, звідки довелося переселяти понад десятка тисяч осіб, вирішили не відновлювати через постійну загрозу потужного виверження, яке минулого разу за своєю силою було таким, що навіть змінило русло річок. 

В даний час, планується трохи розчистити завали попелу, і зробити туристичний об'єкт, використовуючи мальовничість місцевості поруч з вулканом.

Переглядів: 2606 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.6/7
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close