DVI

Середовище, 25.04.2018, 17.33.13
Головна » 2016 » Жовтень » 22 » Найменша атомна електростанція в світі: Китай розробляє реактор, що поміщається в звичайний морський контейнер
17.13.22
Найменша атомна електростанція в світі: Китай розробляє реактор, що поміщається в звичайний морський контейнер

      Фахівці Інституту технологій безпеки ядерної енергетики китайської Академії наук, частково фінансовані командуванням китайської Народно-визвольної армії, займаються розробкою найменшої на сьогоднішній день атомної електростанції. Реактор на швидких нейтронах цієї станції зможе вміститися в обсязі стандартного морського контейнера, він зможе виробляти 10 МВт електричної енергії, чого достатньо для постачання близько 50 тисяч середньостатистичних китайських житлових будинків. Відповідно до планів китайського уряду, такі реактори повинні увійти в експлуатацію не пізніше, ніж через п'ять років.

Крихітна електростанція, яку називають портативною ядерною акумуляторною батареєю матиме розміри 6,1х2,6 метра. Реактор цієї станції, що охолоджується розплавленим свинцем, може бути розташований на одному з островів у Південно-Китайському морі. А виробляється їм енергія буде використовуватися для забезпечення роботи опріснювальної установки. Конструкція реактора майбутньої електростанції дозволить йому працювати безперервно протягом кількох років або десятиліть, перш ніж буде потрібно його заправка новим паливом. Звучить вражаюче, по крайній мене на папері.

Однак, у цього проекту є і противники, які стурбовані можливістю витоків радіоактивних матеріалів в морську воду, що може мати катастрофічні наслідки для екологічної обстановки в регіоні. Ще однією причиною занепокоєння з боку «зелених» є те, що будь-яке підвищення температури морської води, яке буде наслідком роботи електростанції, може торкнутися морську флору і фауну. У той же час вчені запевняють, що вживати всіх необхідних заходів і використовують всі наявні технології, які забезпечать максимальну безпеку майбутнього реактора.

Джерело: dailytechinfo
Переглядів: 135 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: