17.18.01
Найкращі зоопарки
      Подивитися на звіряток завжди весело і приємно. Це розслабляє і допомагає думати не тільки про роботу і гроші, а й про добро і природу. Ще в дитинстві кожного водили в зоопарк,   і у кожної дитини це викликало купу емоцій.
Всі мріяли побачити в своєму зоопарку слона, поспостерігати за грайливими макаками, та й просто поїсти солодкої вати   роздивляючись, як розімлілі від спеки тварини лежать і мружаться на відвідувачів.  

Найбільший зоопарк

Найбільший Зоопарк знаходиться,   звичайно ж,   в Африці, а точніше в ПАР. Гігантська територія його вражає, а на вході вам пропонують орендувати невеликі автомобільчики, щоб ви встигли оглянути все і не впасти від утоми.

Зоопарк розбитий на дві частини канатною дорогою, в одній рівнина, де ви зможете побачити всіх мешканців савани, європейських рівнинних тварин і багатьох інших, а в другій влаштовано невелике плоскогір'я, поблукавши по якому можна познайомитися з рідкісними птахами і тваринами люблячих скелясту місцевість.

Подивитися буде на що – тут 4,4 тисячі тварин, і зверніть увагу 106 видів рептилій, 7 видів рідкісних амфібій і 279 риб в практично природних водоймах.

Самий натуральний зоопарк

Сінгапурський зоопарк, визнаний найкращий за версією журналу Forbes, який є наближеним до натуральної природи. Тут ви не побачите ніяких клітин і загонів, тварин від людей огороджують природні перешкоди: пагорби, річечки, ущелини. Однак все це використовується тільки для певних видів тварин.

Решта ж надані повній свободі і розгулюють разом з відвідувачами по доріжках,   клянчити їжу. Сінгапурський зоопарк пропонує навіть відкрите кафе – де ви зможете поїсти в компанії звірів, погодувати їх з ложечки і насолодитися повним єднанням з природою.

Найстаріші зоопарки

На звання найстарішого зоопарку претендують відразу два. Швейцарський зоопарк в Базелі славиться своїми стародавніми будівлями і вольєрами,   та й лежить в самому центрі старовинної частини Базеля. За статистикою є найприбутковішим і відвідуваним місцем у Швейцарії – в рік його відвідують півтора мільйона туристів.

Лондонський зоопарк, відкритий в 1828 році претендує на звання найстарішого наукового зоопарку, тут також займаються вивченням і розведенням тварин.

Спочатку зоопарк і задумувався як лабораторія з дослідження тварин,   однак зовсім скоро тут вже було зібрано 775 видів різних тварин, відкрито перший у світі серпентарій і загальнодоступні акваріуми, а також було відкрито відділення дитячого зоопарку, де діти могли побродити абсолютно одні і без дорослих познайомитися з тваринним світом.

Самий тематичний зоопарк

Єрусалимський зоопарк славний тим, що працівники створили в ньому біблійну атмосферу. Справжнім цвяхом програми є гігантська модель «Ноєвого ковчега», який відтворений за біблійним описом і водночас є і експонатом,   та ареною для виступу слонів.

Також в зоопарку є окремий «Куточок біблійної природи», який показує, якою була давня Палестина. У зоопарку також споруджена ціла водна система – зоопарк можна оглянути з човна, катаючись по системі каналів і штучних річечок, а також помилуватися численними водоспадами.

Зоопарк як справу всього життя

Коли любов до   тваринам і створенням місця для їх проживання є справою всього життя – це не може не викликати поваги. Австрійський вчений і натураліст Стів Ірвін, отримавши в руки «Парк рептилій Бірва» розширював і зміцнював його, встановлював нові вольєри, облагороджував нові зони, істотно збільшив штат співробітників.

Зараз у зоопарку вже понад 1000 видів тварин, справу сина, трагічно загиблого на зйомках передачі про тварин, продовжують його батьки. До представників австралійської фауни планується додавати справжню рідкість – ендеміків острова Мадагаскар.

Самий життєлюбний зоопарк

Наприкінці хотілося б розповісти про зоопарк, який,   звичайно ж, не є найкрутішим, але має свою історію і заслуговує вашого відвідування, якщо доля занесе вас в Багдад. Будучи відкритим в 1971 році, він ріс і розвивався, будучи найбільшим зоопарком на Близькому Сході.

Однак в 2003, під час війни, він був практично повністю зруйнований, з 650 тварин вижило лише не набагато більше 30. Саддам Хусейн намагався провести реконструкцію, але по-справжньому врятував зоопарк захисник природи і активіст Е. Лоуренс.

Саме він обороняв зоопарк від мародерів,   доставляв харчування, евакуював тяжкохворих звірів і лікував на місці легкопораненими. Зараз саме його зусиллям Багдадський зоопарк живий, і налічує вже понад 1000 видів тварин. Сам Лоуренс згодом навіть написав книгу про порятунок зоопарку в роки війни.

Переглядів: 425 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close