DVI

Субота, 24.08.2019, 23.49.03
Головна » 2013 » Квітень » 2 » Найдивніші сорти сиру
15.15.37
Найдивніші сорти сиру
Самие дивні сорти сиру

        Ви любите сир? Я - так, і намагаюся пробувати нові сорти сиру більш-менш регулярно. Якісь види сиру мені подобаються більше, якісь, що логічно, менше. Але є й різновиди сирів, які, власне, і сиром-то складно назвати.


Тим не менш, любителів екзотики багато, так що навіть найдивніші продукти знаходять свого споживача. Опис дивних видів сиру - у продовженні.

1. "Золотий" Stilton

 Це - ще один харчовий продукт, де використовується так зване "їстівне золото". Знаєте, як зазвичай говорять про людину, яка прагне накопичити побільше грошей, і не витрачати нічого з накопиченого? Щось на зразок "ну, є в тебе гроші, золото, так що, ти їх їсти будеш?". Тепер такі люди зможуть відповісти ствердно. 

Справа в тому, що сорт сиру Stilton містить листове золото, яке можна з'їсти без шкоди (але і без користі) організму. Кілограм такого сиру коштує близько тисячі доларів США. Це приблизно в 67 разів більше, ніж коштує зазвичай Stilton.

Навіть шматочок такого сиру, розмір якого ледь достатній для поїдання з крекером, буде коштувати близько 10 доларів США. Виробники цього сиру стверджують, що їх продукт популярний у багатих і дуже багатих громадян. Ну, а я, чесно кажучи, сумніваюся, що цей сир варто купувати, навіть, якщо у вас є зайві гроші.

2. Pule

Це, ніби як, найдорожчий сир в світі (ну, звичайно, якщо не враховувати всякі там сири з додаванням дорогоцінних металів і каменів). Pule навіть дорожче, ніж "позолочений" сир з попереднього пункту. Ціна фунта такого сиру становить 1700 доларів США.

А дорогий сир цей тому, що роблять його з молока ... ослиць. Проводиться він тільки в одному місці, в передмісті Белграда. Для створення одного кілограма такого сиру потрібно 25 літрів ослячого молока. А ослиці дають зовсім не так багато молока, ніж кози, і тим більше, корови.

Ніяких особливих інгридієнтів в цьому сирі немає. Вся справа-в ціні ослячого молока, вартість якого сягає 45 доларів за літр. І так, Pule проводиться тільки для місцевих споживачів (вже не знаю, хто там в Белграді купує сир по 1700 доларів США за фунт (близько 400 грамів)).

3. Epoisses

Один з найбільш "пахучих" сирів у світі, Epoisses не можна перевозити в громадському транспорті. У всякому разі, заборона діє в тих регіонах, де люди знають, що таке Epoisses.

За деякими даними, цей сорт сиру ставився до улюблених сирам Наполеона, який просто обожнював Epoisses. Сир робиться із звичайного коров'ячого молока, і потім промивається бренді (залишками виробництва цього спиртного напою).

Псується він досить швидко, і якщо ви почали відчувати запах аміаку, то сир можна викинути - він безнадійно зіпсований. Цікаво, а чи пробував хтось із вас такий сир?

4. Casu marzu

 По-моєму, на сторінках DVI цей сир вже згадувався, хоча я і не впевнений. Але забути опис способу виробництва сиру Casu marzu просто неможливо, навіть, якщо ви прочитали його мигцем. 

Робиться він з овечого молока, в Сардинії. Безпосередню участь у приготуванні продукту беруть личинки якоїсь місцевої мушки. Для приготування береться сир pecorino sardo і в нього додають личиною сирної мушки (Piophila casei). Ці личинки ферментують сир, так, що потім додається вельми специфічний присмак, який гурмани вважають дуже цікавим.

І так, якщо ви думаєте, що готовий сир вже не містить личинок, ви помиляєтеся. Їх там тисячі! При всьому при цьому, личинки мушки можуть стрибати у висоту сантиметрів на 15. Так що, поїдаючи сир, ви ще й спостерігаєте стрибаючих та повзаючих личинок. Коротше, цей сорт сиру - на любителя.

5. Milbenkäse

Але якщо ви думаєте, що це - самий незвичайний сир, ви помиляєтеся. Я думаю, чтчо найдивнішим сиром треба вважати той, до складу якого входять екскременти кліщів. Тільки не тих кліщів, які п'ють кров, а дрібних кліщиків, їх ще називають "курний кліщ".

Як би там не було, саме кліщі створюють неповторний смак і запах сиру Milbenkäse. Проводиться ця вкусняшка в Німеччині. Екскременти кліщів ферментують сир. Вважається, що найсмачнішим є коричневий Milbenkäse. З плином часу цей сир стає желтоватм, потім червонуватим, потім (через рік) темно-коричневим. І ось цей сир вважається найсмачнішим. Ну і так, ви ж розумієте, що кліщики нікуди не діваються? Вони всередині, так.

6. Halloumi

Це сир, який не плавиться. Halloumi - традиційний сир кіпріотів. Його температура плавлення настільки висока, що навіть при смаженні на грилі він не плавиться. Ви не зможете знайти гриль-меню на Кіпрі без сиру Halloumi.

Крім того, кіпріоти рекомендують їсти Halloumi з кавуном в спекотні місяці. Смак кавуна дуже добре поєднується зі смаком цього сиру. Ну, і як би вже зрозуміло, що Halloumi входить до складу дуже багатьох страв (традиційних) Кіпр.

7. Vieux Lille

Цей сир вважається самим "пахучим" в світі. Його запах настільки сильний, що офіційною емблемою сиру є людина в протигазі.

Запах не можна назвати неприємним, але якщо ви вдихаєте його в громадському транспорті, деякі незручності все ж відчуєте. Так що і цей сир заборонений до перевезення в громадському транспорті. Тільки хардкор, тільки особистий автомобіль. Купили 100 грамів Vieux Lille? Використовуйте особистий автомобіль!

Переглядів: 392 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: