DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.57.49
Головна » 2016 » Листопад » 18 » Найбільший в світі музичний торрент-трекер What.cd оголосив про припинення роботи
18.29.50
Найбільший в світі музичний торрент-трекер What.cd оголосив про припинення роботи

      Найбільший в світі музичний торрент-трекер What.cd, який з моменту свого запуску в 2007 році залишався закритим (доступ до сайту можна було отримати лише за запрошенням), вчора, 17 листопада, припинив свою роботу. Причиною стали недавні дії французької влади щодо сайту. Точніше кажучи, співробітники французького відомства щодо запобігання кіберзлочинів вилучили 12 серверів, які використовувалися для організації технічної архітектури сайту.

Спочатку ця заява була опублікована двома повідомленнями на офіційній сторінці What.cd в Twitter, а потім з'явилося і на головній сторінці самого трекера.

Трекер надавав безкоштовний доступ до гігантської бази піратських аудіозаписів з усього світу і користувався величезною популярністю у аудиофілів, оскільки левова частка музичної колекції зберігалася в форматі стиснення без втрат Lossless. За даними RIAA, в пікові періоди число учасників роздач доходило 3 мільйонів. Крім музичного контенту на сайті What.cd були роздачі різного софту, електронних книг та іншого контенту. Засновниками What.cd є люди, які стоять біля витоків іншого популярного торрента - Oink, який працював з 2004 по 2007 рік і закритого спільними зусиллями британської та голландської поліції.

Здавалося б, все в цій історії зрозуміло і можна ставити крапку, якби не одне велике але. Журналістам ресурсу Ars вдалося достукатися до людини, яка нібито веде офіційний акаунт What.cd в Twitter. І той сказав, що торрент-трекер What.cd був закритий з ініціативи його адміністрації, а не французькою поліцією або будь-якими іншими урядовими силами. За наявною інформацією, головний сервер, на якому зберігалася основна база з одними даними, що не був вилучений французькою владою. Рішення про закриття приймала адміністрація сайту. В іншому випадку це зробили б влада.

Представник What.cd відмовився відповідати на питання про законність сайту, але розповів про свою роль у проекті. За його словами, сайт ніколи не приносив прибуток, а всі грошові пожертвування, які робили користувачі, адміністрація використовувала на покупку серверів і послуги, пов'язані з обслуговування сайту.

Джерело: Arstechnica
Переглядів: 132 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: