DVI

Вівторок, 24.04.2018, 21.10.54
Головна » 2016 » Жовтень » 12 » На честь 10-річчя «ВКонтакті» Павло Дуров розповів про 10 уроків, які він отримав в процесі створення соціальної мережі
09.00.31
На честь 10-річчя «ВКонтакті» Павло Дуров розповів про 10 уроків, які він отримав в процесі створення соціальної мережі

      На честь 10-річного ювілею ВКонтакте її творець Павло Дуров опублікував в особистому блозі 10 уроків, які він отримав в процесі створення соціальної мережі. До особистості Павла і соціальної мережі ВК можна ставитися по-різному, але прочитати даний текст буде як мінімум корисно для загального розвитку.

Отже, наводимо текст Павла без змін:

1. Все можна робити швидко. Першу версію ВКонтакті в 2006 році я зібрав за місяць. Рости вона стала відразу. Всупереч розхожій думці, робота робиться або швидко і якісно, ​​або довго і погано.

2. Все *потрібно* робити швидко. Разом з ВКонтакті в 2006 році виникло ще кілька сайтів з тією ж концепцією. Зараз вони забуті тільки тому, що ВКонтакті розвивався швидше.

3. Рости потрібно в ту сторону, яка органічна. ВКонтакті виріс з успіху форуму СПбГУ, форум СПбГУ - з успіху сайту для філологів. Кожна наступна сходинка повинна ґрунтуватися на фундаменті наявного успішного досвіду.

4. Люди - не ідіоти. Вони відчувають - часто підсвідомо - якість того, що Ви пропонуєте. Кожна приємна дрібниця і продумана деталь, хоч би якою несуттєвою вона не здавалося, приносить нових відданих користувачів.

5. Поєднувати кілька ролей - ефективно. Перші місяці існування ВКонтакті я створював весь код, графіку, формулювання, інтерфейси, маркетинг. Поєднання дозволило усунути витрата часу на комунікацію.

6. Слухати варто тільки свою інтуїцію. Всякий раз, коли я прислухався до думки "старших і розумніших", я втрачав час. Якщо Ви відчуваєте, що треба робити, - ігноруйте думку авторитетів.

7. Кількість не переходить в якість. Команда ВКонтакті була невеликою, але складалася з талановитих і мотивованих людей. Така команда ефективніше армії працюючих за зарплату найманців.

8. Довіряти на 100% нікому не варто. Не має значення, наскільки Ви вважаєте кого-небудь хто заслуговує на довіру і скільки років його знаєте - ключові питання краще контролювати особисто.

9. Страх не має сенсу. За час керування ВКонтакті було багато - DDoS-атак, кримінальні справи, акціонерні війни, поломки серверів, медійні війни, позови, інтриги. Емоції не продуктивні - робіть те, що потрібно зробити.

10. Принципи важливіше вигоди. ВКонтакті відстоював інтереси користувачів, поки його конкуренти зраджували їх на догоду рекламодавцям, акціонерам, чиновникам. Принесення блага іншим - єдино можлива причина справжнього успіху.

Нагадаємо, що соціальна мережа ВКонтакте була заснована 10 жовтня 2006 року.

Джерело: ВКонтакті

Переглядів: 174 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: