10.00.47
Аудіоформат MP3 став вільним

       Ви, можливо, ніколи не чули про Інститут інтегральних схем суспільства Фраунгофера в Німеччині, але абсолютно точно користувалися деякими його розробками. Найбільш відомих серед них - популярний кодек і формат цифрового кодування звуку MP3 (MPEG-1 Layer III). Також вищезгадана організація брала участь в розробці форматів H.264 і AAC. Днями Інститут оголосив про припинення програми ліцензування, пов'язаної з патентами на MP3, в зв'язку з чим багато хто поспішив повідомити про «офіційну смерть» MP3, що не зовсім так.

Справа в тому, що термін дії патентів, що стосуються декодування MP3, закінчився ще кілька років тому, що дозволило вільно використовувати відкриту реалізацію кодека без необхідності сплати ліцензійних відрахувань. Минулого місяця силу втратили і ключові патенти, пов'язані з кодуванням MP3, що дозволило вільно впроваджувати підтримку формату у вільний (неліцензованому) програмному забезпеченню.

До цього моменту ситуація була наступна: різні патенти, пов'язані з MP3, належали різним компаніям, що породжувало постійні суперечки і суди. В результаті деякі виробники пристроїв (наприклад, MP3-плеєрів) зовсім не платили за ліцензію MP3, в той час як інші виплачували відрахування в розмірі декількох десятків центів за один пристрій. А компанія Alcatel-Lucent, наприклад, відсудила у Microsoft $ 1,53 млрд.

За словами представників Інституту, майбутнє за кодеками, які ефективніше стискають аудіо: наприклад, AAC або MPEG-H.

 
«Більшість сучасних медіасервісів використовують сучасні кодеки ISO-MPEG: сімейство AAC або в майбутньому MPEG-H. У порівнянні з MP3 вони можуть надати більше можливостей і більш високу якість звуку при більш низьких бітрейтах», - йдеться в офіційному повідомленні інституту.
Переглядів: 378 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close