DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.49.07
Головна » 2016 » Грудень » 26 » Mozilla припинить підтримку Firefox для Windows XP і Vista в вересні 2017 року
17.00.14
Mozilla припинить підтримку Firefox для Windows XP і Vista в вересні 2017 року
      Переважна більшість веб-браузерів вже давно перестали підтримувати ОС Windows XP і Vista, але не Firefox. Можливість установки нової версії браузера компанії Mozilla на ПК, що працюють під управлінням вищезазначених древніх ОС, зберігається і донині. Але ніщо не вічне під місяцем. І вже з наступного року розробники Firefox почнуть поступово відмовлятися від підтримки цих платформ. Про це йдеться в офіційному блозі розробника.

Імовірно в березні 2017 року користувачі Firefox, що використовують системи з ОС Windows XP і Vista будуть добровільно-примусово автоматично переведені на версію браузера з тривалим терміном підтримки (ESR). Точну дату припинення підтримки ОС Windows XP і Vista розробники зможуть назвати лише в середині наступного року, попередньо оцінивши кількість користувачів, яких торкнеться ця зміна, але це явно відбудеться десь у вересні 2017 року. Якраз в цьому місяці розробники планують припинити випуск оновлень безпеки для цієї версії браузера.

Само собою, це зовсім не означає, що після цього браузер Firefox повністю перестане працювати на комп'ютерах з операційною системою Windows XP і Vista. Але відсутність відповідної підтримки з боку розробників піддає користувачів цих ОС до різних ризиків, пов'язаних з потенційними проблемами, і робить подальше використання продукту нераціональним з точки зору інформаційної безпеки. Втім, про яку раціональності може бути мова, якщо сама Microsoft припинила підтримку користувальницької Windows XP ще в 2014 році, а підтримка Windows Vista завершується в квітні 2017 року. З іншого боку, давня Windows XP як і раніше займає досить вагому частину ринку настільних ОС - 8,63% за підсумками минулого місяця (дані Net Applications). Є ймовірність, хоча і низька, що Firefox може продовжити підтримку, як це свого часу було з іншим популярним браузером - Google Chrome. Нагадаємо, спочатку планувалося, що поновлення Google Chrome для Windows XP виходитимуть до квітня 2015 року, але потім розробники продовжили підтримку до кінця 2015 року.

Джерело: Mozilla
Переглядів: 225 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: