DVI

Вівторок, 24.04.2018, 01.55.47
Головна » 2016 » Листопад » 30 » МОЗ: Електронна система охорони здоров'я в Україні (E-health) буде запроваджуватися поетапно - онлайн-реєстри лікарів і пацієнтів
18.00.49
МОЗ: Електронна система охорони здоров'я в Україні (E-health) буде запроваджуватися поетапно - онлайн-реєстри лікарів і пацієнтів
      Міністерство охорони здоров'я України підписало меморандум про співпрацю в будівництві в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров'я (E-health). Документ підписали заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк і представники громадських організацій та державних органів, а також профільні медичні та IT-фахівці та науковці. Згідно з документом, кожен етап медичної реформи в Україні буде супроводжуватися впровадженням окремих компонентів електронної охорони здоров'я, причому ці процеси будуть синхронізовані, щоб суспільство швидше відчуло результати.

Після підписання меморандуму Павло Ковтонюк розповів коли і хто першим введе e-health в Україні, що це дасть лікаря і пацієнта, і чому процес створення e-health позбавлений корупційної складової. За його словами кінцева мета реформи полягає в тому, щоб всі відносини в українській охороні здоров'я відбувалися без паперу. Це в рази спростить звітність і зменшить кількість заповнення паперів лікарями, адже зараз вони вручну заповнюють десятки форм. У майбутньому в комп'ютер будуть вводитися тільки дані про конкретного пацієнта, всі форми звітності будуть генеруватися автоматично.

У питанні введення e-health МОЗ буде рухатися поетапно. На даний момент синхронізована громадська ініціатива по створенню e-health. Конкретні IT-рішення будуть реалізовуватися під готовий етап реформи. Першим етапом стане можливість онлайн-вибору пацієнтом лікаря, а також формування реєстру пацієнтів. На другому етапі з'явиться електронна медична картка, на третьому, паралельно з медичною картою, електронний рецепт і реімбурсація (механізм забезпечення населення лікарськими засобами, який має на увазі адресне відшкодування вартості призначеного лікарем лікування). Далі - сегмент поліклінік і лікарень.


Міністерство охорони здоров'я вважає, що зможе досить швидко реалізувати електронну систему охорони здоров'я, оскільки Україна має один з найвищих в світі потенціалів в IT-секторі. Крім того, більшість країн початок впровадження електронної системи охорони здоров'я ще 10-15 років тому на технологіях того часу, а в нашій країні процес починається реалізовуватися на сучасних рішеннях, з огляду на досвід інших країн.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України
Переглядів: 175 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: