11.35.27
Моторошні мешканці морських глибин: 6 найбільш незвичайних тварин
      Людина прагне в космос, незважаючи на те, що наша планета досліджена дуже мало. У всякому разі, океани - терра інкогніта для вчених, які досліджували, в кращому випадку, відсотків десять приповерхневих вод Світового Океану.

Час від часу трапляються цікаві відкриття, які стають відомі не тільки вченим, а й нам з вами. Деякі такі відкриття варто згадати сьогодні. Йдеться про не самих звичайних мешканців морських глибин, які виглядають моторошно. 

Напевно, якби всі ці тварини існували насправді, сценаристи фільмів жахів придумали б їх :)

Риба - гадюка

Веселе назва, правда? Водиться ця рибка на глибині приблизно 800-1600 метрів від поверхні. Ця риба має фотофорами, органами які світяться, що допомагають знайти шлях в повній пітьмі глибинних шарів океану. 

При цьому більшість представників виду повністю прозорі. Також у цих риб збільшені очі, для того, щоб збирати максимальну кількість сонячних променів.

Ну, і виглядає рибка не особливо приємно.

Саблезуб

Латинська назва виду - Anoplogaster cornuta, ця риба живе дуже глибоко, і виглядає не дуже приємно. Правда, на фото все страшно, а на ділі - рибка виростає всього до декількох сантиметрів у довжину (10-12). Тому кровожерливою її ніяк не можна назвати. 

Саблезуб отримав свою назву, що логічно, завдяки зубам на верхній і нижній щелепі. Зуби дуже веліікі, як можна бачити на фотографії.

Їсть риба те, що осідає з верхніх шарів океану. Ну, а живе повсюдно - від тропічних регіонів до узбережжя Австралії.

Риба -дракон

Ця риба на латині зветься ось так - Grammatostomias flagellibarba. Риба -дракон є хижаком, дуже небезпечним для невеликих організмів. Справа в тому, що рибка оснащена особливим відростком, який світиться в темряві.

Само собою, світло приваблює різну дрібницю (сам хижак теж невеликий розміром), яку відправляє в пащу, як тільки жертва наблизиться. Варто відзначити, що риба-дракон вміє "грати" своєю світловою приманкою, що привертає велику кількість ні про що не підозрюючих глибоководних цінителів світла. 

Живе риба на глибині близько півтора кілометрів.

Морський чорт

Є дві риби, які називаються "морський чорт". Щоб не плутатися, згадаємо латинську назва виду, про який тут йде мова: Melanocetus johnsoni. 

Ця риба живе дуже глибоко в океані, глибше, ніж риби, описані вище. Риба досить велика, вона з легкістю може проковтнути баскетбольний м'яч, завдяки власному розміром і розміром свого величезного рота, "прикрашеного" гострими зубами. 

Як і попередній представник глибоководних мешканців, ця рибка використовує власний світловий орган для залучення жертв.

Цікавим фактом є те, що самці цього виду набагато менше самок, причому самці відрізняються один від одного за зовнішнім виглядом, і, часом, досить значно.

Самці мають розмір з палець людини, в той час, як самки досить великі, про це йшлося вище.

Великороті 

Дивлячись на цю рибу (її лат. назва Eurypharynx pelecanoides), відразу розумієш, за що вона отримала своє ім'я. Це - одне з найбільш дивних морських створінь. 

Справа в тому, що риба, завдяки такому величезному роті, може проковтнути здобич, яка навіть більше, ніж сам великорот. Тіло останнього розтягується, і здобич майже повністю заходить в шлунок великорота. 

Само собою, через деякий час жертва гине від нестачі кисню. І тоді починається процес травлення, який може тривати дуже довго. 

Живе рибка на глибинах від півтора до 2,5 кілометрів.

Гігантська ізопода 

Це - найбільша ізопода в світі, Bathynomus giganteus. Вона є близьким родичем мокриць, які в безлічі зустрічаються у вологих місцях. 

Тільки живуть ці ізоподи на дні океану, де знаходить собі їжу, риючись в донних відкладеннях. 

І да, ця тварина є живим викопним, вона залишилося практично незмінним, переживши кілька геологічних періодів. 

 Живуть такі ізоподи на дні океану, на глибинах близько півтора кілометрів.

Переглядів: 1846 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close