17.52.09
Moon Shot: серія документальних роликів про конкурс Google Lunar X PRIZE (GLXP), в якому 16 команд будують місяцеходи за приз в $ 30 млн
      16 приватних команд з усього світу вже майже 10 років змагаються в гонці до Місяця. Вони беруть участь в конкурсі з призовим фондом в 30 мільйонів доларів під назвою Google Lunar XPRIZE (GLXP), в якому команди повинні спроектувати і побудувати робота, посадити його на Місяць, де він повинен проїхати 500 м. по поверхні, а також передати відео та зображення високої чіткості назад на Землю до кінця 2017 року. Ви можете дізнатися про їхні історії в новій серії документальних фільмів від Google, номінанта на Оскар режисера Орландо фон Ейнзідель, виконавчого продюсера Дж. Дж. Абрамса, компаній Bad Robot і Epic Digital.
Мета конкурсу GLXP, який почався в 2007 році, - покласти початок новій ері освоєння космосу, запропонувавши недорогий і ефективний спосіб доступу до Місяця. Місяць є не тільки нашим найближчим сусідом в космосі; це також ворота для дослідження решти Всесвіту, які надають нові можливості для відкриттів в області науки, техніки і пошуку місць, де можуть жити людям.
У змаганні беруть участь команди з учасниками з усіх верств суспільства - експерти з технологій Кремнієвої долини, хакери з Німеччини, ІТ-фахівці з Індії, а також батько і син - Олександр і Сергій Добрянський, вихідці з України, тепер громадяни Канади, які працюють з своєї квартири у Ванкувері. Олександр народився в м. Сталіно, Донецької області в 1959 році, закінчив математичний клас донецької школи №17. За його словами, у нього були найкращі викладачі того часу, серед яких учитель фізики Ілля Якович Борц, чиє ім'я було справжнім гарантом якості - при вступі досить було сказати «навчався у Борця».

Як розповідає сам Олександр, після закінчення школи стався перший збій в його космічній програмі - він не знав, що в столицях іспити приймаються на місяць раніше ніж в провінції. Так що в вуз, Добрянський не потрапив, але він вступив до Донецького Державного університету, де закінчив математичний факультет, потім працював в Обчислювальному центрі «Свердловантрацит». В середині 90-х він з сім'єю переїхав до Канади. Тепер Олександр Добрянський намагається реалізувати давню мрію і працює над своєю космічною програмою. Його команда Plan B створює робота для посадки його на Місяць.
Один з епізодів серії Moon Shot присвячений саме цій команді. В цілому серія складається з 9 цифрових документальних фільмів, де ви можете побачити, як кожна команда проходить випробування, приймає виклики, жертвує, і, найголовніше, дізнаєтеся причини, чому вони вирішили взяти участь у подорожі на Місяць відстанню в 238 900 миль.

Джерело: Google
Переглядів: 515 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close